Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie odnośnie do polisy OC i AC. Dzisiaj trzeci rok z rzędu zawarłem polisę OC i AC w Link4. Dwa lata temu to było jakieś 3180 zł, w ubiegłym roku 2680, w tym roku udało mi się stargować na 2400, ale mam wrażenie, że mogłem próbować to zbić jeszcze w dół, bo doradca początkowo proponował 2800 tak w ogóle, ale płatność BLIK-iem i te sprawy i szedł rabat za rabatem, ale ad rem - czy sądzicie, że mógłbym gdzieś znaleźć taniej polisę? 26 lvl, prawo jazdy od 8 lat, bezszkodowa jazda, jeśli chodzi o samochód to Seat Leon 1.8 TSI 180 KM z 2017 (modelowo 2018). Słyszałem o tych różnych rankomatach i tak dalej, ale nie wiem na ile to jest rzeczywiście użyteczne.

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #motoryzacja #samochody #rankomat
  • 16
@Makavlani: Mam podobnie jak ty, tyle, że Leon 1.4 150 z 2018 roku. Wziąłem OC + Mini AC i wyszło mi kilkaset złoty. Ale robione przez znajomego, który jest pośrednikiem. Także proponowałbym ci porównać ofertę u takiego pośrednika.
@Makavlani: Tu na wykopie jest kilka takich osób, chociażby @OrzechowyDzem :P

Znajomy robi w: https://superpolisa.pl/

Miałem też innego Leona na początku roku i też wyszły przez niego jakieś śmieszne pieniądzę. Oba ubezpieczenia poszły przez Ergo Hestię.

Rodzice brali ostatnio praktycznie full pakiet możliwy do Astry K z 2017 roku i wyszła całość około 1300 PLN.
@Makavlani: może i by się dało taniej ale ryzykownie, tj. w Link4 potrafią na sam koniec, już ostatni dzień, jak im wcześniej 5 razy powiesz, że rezygnujesz i kupiłeś już gdzie indziej, wyskoczyć z jakąś taką absurdalnie niską składką, np. 2800 zeszli na 2400 a na sam koniec by powiedzieli np. 1900
@OrzechowyDzem: no mi tak swego czasu proponowali, ale właśnie chciałem ich zmienić bo jednak bałem się, że jakby coś to i tak będą problemy z ich AC w tej opcji bezgotówkowej naprawy w ASO

nie pamiętam kwot ale powiedzmy, że to było te 2400 zł i wtedy PZU jako PZU też oferowało podobną składkę, Allinaz też,
czyli Link4 jako budżetowa opcja pewnie miał z czego jeszcze schodzić,
wyjściowo to faktycznie były
@Makavlani: Przecież ja nie mam przed sobą Twojej polisy to skąd mam wiedzieć? Nie znam też Twojej historii ubezpieczeniowej, to trzeba przeliczyć na spokojnie w innych TU i wtedy dopiero wyciągać wnioski.
@SpalaczBenzyny osobiście staram się Link4 nie sprzedawać, bo jakość obsługi mają na poziomie szatni ze sławnej sceny z filmu Miś.
@OrzechowyDzem:

aż sobie sprawdziłem

Całkowita składka do zapłacenia 2 731,95 zł

Oferta jest ważna na dzień 27.11.2019 r.


Całkowita składka do zapłacenia 2 494,75 zł

Oferta jest ważna na dzień 04.12.2019 r.


Całkowita składka do zapłacenia 2 077,60 zł

Oferta jest ważna na dzień 06.12.2019 r.


wszystko to samo, ten sam zakres, tylko się cena zmieniała
jeszcze jakiś tam rabat miałbyć za coś, że byłoby poniżej 2k
@OrzechowyDzem: no mi jeden mirek, może Ty? :) zwrócił uwagę, że oni właśnie wtedy sprzedawali polisę AC "od ryzyka nazwanych" zamiast all-risk

Nadal nie ma tu zakresu i wartości auta :D

no napisałem, że parametry identyczne czyli zakres i wartość ta sama tylko wraz z upływem dni cena się zmieniała,
ta sama oferta, obniżali tylko cenę