Wpis z mikrobloga

@DOGTOR: nie znam się na tym ale chyba Play jako operator może się nie zgodzić na instalację twojego sprzętu jeśli masz umowę na ich sprzęt
  • Odpowiedz
  • 0
@Gabaryt: pytałem Pani obsługującej w salonie - generalnie mówiła, że nie ma pojecia, bo zazwyczaj ludzie nie mają swoich routerów. Mówiła, że technik może się zgodzić. Stąd moje pytanie czy to w ogóle gra warta świeczki i czy mój router nie jest nawet gorszy niż playa :D
  • Odpowiedz
@DOGTOR: Bierzesz kabel ethernet w ich routerze podłączasz do gniazdka lan w tplinku do gniazda WAN. Jedyne co to wypadało by poprosić to żeby ich router przestawić w tryb bridge. I wtedy twój router robi robotę a przez ich powiedzmy najprościej tylko przelatuje. Tego tplinka nie podłączysz bezpośrednio do światłowodu a nawet jak by można to by ci się operator na to nie zgodził.I tak dał by ci swoje ONT
  • Odpowiedz
Jeśli w ogóle jest taka opcja to warto poprosić techników, żeby sięc obługiwał mój prywatny router?


@DOGTOR: Poczytaj czym różni się router od modemu.
  • Odpowiedz
@DOGTOR: Tak na szybkości: spytaj się technika jak ten światłowód idzie do domu. U mnie Orange zrobił FTTH, czyli wyjście światłowodu idzie prosto do domu, wpinane jest w modem ONT, a z modemu ONT do routera idzie skrętka, i tu mogę postawić swój sprzęt.

Druga sprawa to konfiguracja, bo każdy operator ma inną, i niekoniecznie ją udostępnia więc trzeba szukać na np. trzepak.pl czy ktoś przypadkiem nie ogarnął konfiguracji.

No i
  • Odpowiedz