Wpis z mikrobloga

przeciez ta okladka jest swietna, fajna gra slow. Mentzen produkuje piwo a jednoczesnie nawarzyl sobie piwa wypowiedziami. Naprawde tego nie rozumiesz?


@swinkapl: No SOBIE to on nie nawarzył. Innym partiom nawarzył (narobił kłopotu)
  • Odpowiedz
@wojtas_mks z pewnością xD
Z pewnością to nie powinno się oceniać książki o okładce, ewentualnie słuchając konfederatów można z duża pewnością założyć, że się mylą.

Masz tu jedyny moment, kiedy artykuł odnosi się do piwa, picia, czy alkoholu. Kontekst jest taki, że fragment odnosi się do wyborców konfederacji jako obywateli "trzeciej polski", politycznie niezaangażowanych w konflikt PiS - PO.
gerbilos - @wojtas_mks z pewnością xD
Z pewnością to nie powinno się oceniać książki ...

źródło: temp_file.png341847390966835606

Pobierz
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Przecież to jest żart słowny a nie czepianie się o piwo i trzeba być k0nfederatą żeby tego nie rozumieć.
A swoją drogą - jak najbardziej należałoby się przywalać do tego, że de facto gość promuje jeden z najbardziej dewastujących narkotyków na rynku. Ja wiem, niektórzy myślą "to tylko piwko, hehe" - ale nauka już dawno dowiodła, że KAŻDA ilość alkoholu jest szkodliwa i najwyższa pora by alkoholową kulturę odpierać a
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: okładka i tytuł są świetne i interesujące.

Wydaje mi się, że dla kogoś kto posługuje się językiem rosyjskim jako pierwszym, niektóre związki frazeologiczne mogą być trudne do zrozumienia, czemu ewidentnie dałeś przykład.
  • Odpowiedz
specjalnie dla ciebie @wojtas_mks tłumaczę znaczenie tej okładki:

"Nawarzyć piwa" - potoczne określenie dla sytuacji, w której narobiliśmy sobie albo komuś jakichś dużych kłopotów

Z pozostałej treści na okładce wynika, iż określenie "Mentzen nawarzył piwa" odnosi się do sondażowych sukcesów Konfederacji, które jeśli przełożą się na wynik wyborczy, to narobią problemów przyszłej partii rządzącej.

"Nawarzyć piwa" jest również tutaj grą słów, ponieważ odnosi się do słynnych spotkań pt. "piwo z Mentzenem", na
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: przecież ta okładka nie jest ironiczna. To zabawna gra słów, a samo podejście Polityki jest zaskakująco neutralne i rzeczowe.
  • Odpowiedz