Wpis z mikrobloga

@Patryk4:
Jedna sekunda wyszukiwania w Google.
Za jazdę po Austrii z kamerką samochodową grozi nawet 10 tys. euro kary (albo i więcej, bo w skrajnych przypadkach kara może sięgnąć 25 tysięcy euro). W ogóle austriackie prawo jest dość zagmatwane. Niby przewiduje wyjątki, jak np. dokumentowanie podróży samochodem na użytek własny, ale kierowca może zostać oskarżony o... inwigilację albo celowe gromadzenie dowodów. Za ewentualne przekazanie nagrania policji możecie zostać oskarżeni o naruszenie
@Patryk4 na terenie Austrii odpinasz zasilanie, wyjmiesz kartę SD i liczysz na to że nie będziesz miał jakiejś #!$%@? kontroli.
mam kamerkę za szybą i często jestem w austrii, póki co nikt się nie przyczepił.
a jak masz zezwolenie na monitoring to nagrywaj śmiało :D

offtop, wam też google keyboard robi tak straszliwe literówki i nie uznaje płci męskiej?
każde zdanie muszę sprawdzać 5 razy przed wysłaniem xd
  • 0
nie znam nikogo kto ma kamerkę zamontowana w aucie w Austrii.


@19ludwik91: a jak jest przyczepiona na stałe to muszę ją odklejać za każdym razem?

mam kamerkę za szybą i często jestem w austrii, póki co nikt się nie przyczepił.


@open_or_die: No właśnie póki co. A jak już zauważą, to będzie moje najdroższe nagranie w życiu.
@Patryk4 jak nikogo nie znam to nie znam odpowiedzi na twoje pytanie.;)

Generalnie coś się zmieniło w prawie, ale nie zagłębiałem się w temacie - kamerkę chyba możesz mieć, ale nie możesz tego w żaden sposób udostępniać. YT czy coś w tym stylu odpada.

Najprościej - zdemontować/ zamaskować - kup z 5 wunderbaumów i gotowe:) Możesz jeszcze pytać w ambasadach, może coś ci podpowiedza.