Wpis z mikrobloga

8 promptów do ChatGPT, które musisz znać

1. Popraw swój tekst: Popraw mój powyższy tekst. Popraw błędy gramatyczne i ortograficzne. I przedstaw sugestie, które poprawią przejrzystość mojego tekstu.
2. Delegowanie researchu: Tworzę raport na temat [wstaw temat]. Zbadaj i stwórz szczegółowy raport z przewodnikiem krok po kroku który pomoże czytelnikom zrozumieć, jak uzyskać [wstaw wynik].
3. Naucz się nowych umiejętności: Chcę nauczyć się [wstaw pożądaną umiejętność]. Stwórz 30-dniowy plan nauki, który pomoże początkującemu, takiemu jak ja doskonalić tę umiejętność.
4. Użyj zasady 80/20, aby uczyć się szybciej: Chcę nauczyć się [wstaw temat]. Zidentyfikuj i podziel się najważniejszymi 20% wiedzy z tego które pomogą mi zrozumieć 80% tego tematu.
5. Podsumowywanie długich tekstów, artykułów i raportów: Podsumuj poniższy tekst i podaj mi listę wypunktowaną z kluczowymi spostrzeżeniami i najważniejszymi faktami.
6. Uprość i zrozum złożone dokumenty: Przepisz ten tekst i spraw, by był łatwy do zrozumienia dla początkującego: [wstaw tekst].
7. Generowanie nowych pomysłów: Chcę [wstawić zadanie lub cel]. Wygeneruj [wstaw pożądany wynik] dla [wstaw zadanie lub cel].
8. Upraszczanie i uczenie się złożonych tematów: Wyjaśnij [wstaw temat] w prosty i łatwy sposób, który zrozumie każdy początkujący.

#openai #chatgpt #sztucznainteligencja #ai #midjourney #stablediffusion #sztucznainteligencja

Jeśli interesują Cię wpisy z zakresu sztucznej inteligencji, obserwuj autorski tag #inteligentnik
  • 2
  • Odpowiedz