Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, takie pytanie do fachowców:
W połowie zeszłego roku przekroczyłem 10 lat stażu pracy w związku z czym w teorii od tego czasu przysługuje mi 26 dni urlopu.
Problem w tym że dopiero teraz zdałem sobie z tego sprawę, a HR też mnie nie poinformował bo nie złożyłem wszystkich dokumentów jak dołączałem do obecnej roboty. W związku z tym w zeszłym roku wykorzystałem "tylko" 20 dni urlopu.
Czy jak doniosę brakujący dokument to dostanę też te zaległe kilka dni które mi się należały z zeszłego roku, czy tylko w tym roku będę mógł wykorzystać 26 dni?


#prawopracy #praca #urlop
  • 1
via Wykop
  • 2
ok, zamykam temat bo udało mi się zadać odpowiednie pytanie w googlach i sam znalazłem dopowiedź:
https://samorzad.pap.pl/kategoria/praca/czy-mozna-udokumentowac-wyzszy-staz-pracy-w-trakcie-zatrudnienia-odpowiada-pip

"Pracownik może przedłożyć pracodawcy świadectwa pracy w dowolnym momencie podczas trwania stosunku pracy, tym samym udowadniając dodatkowy staż pracy, a pracodawca z dniem dostarczenia dodatkowych dokumentów będzie musiał na nowo przeliczyć staż pracy pracownika" – podkreśliła PIP.


Co istotne, w opinii Inspekcji, pracownik po ponownym przeliczeniu stażu pracy nabywa prawo również do dodatkowych dni urlopu