Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pożyczki firmowej na 40 tys na "dowolny cel". Jestem na JDG, prowadzę działalność prawie dwa lata. Nie zalegam z żadnymi składami i nigdy się nie spóźniłem z ich opłatą.

Rozmawiałem miesiąc temu na infolinii banku, w którym mam konto prywatne i firmowe, w sprawie takowej pożyczki i miła Pani wyjaśniła, że potrzeba pit37 i jakieś tam zaświadczenia. Gdy zapytałem o jakieś wymogi banku dotyczące przyznania mi tej pożyczki (chodziło mi o uzyskiwane dochody z działalności) to chyba chciała mi dać do zrozumienia, że przy takich niskich kwotach pożyczki nie jest to zbytnio brane pod uwagę, dodatkowo, że chciałbym to rozłożyć tylko na 36 rat.

Natomiast dzisiaj zacząłem szukać ofert w innych bankach i np w PKO mi Pan na infolinii powiedział, że raczej nie ma opcji na jakąkolwiek pożyczkę jeżeli w tamtym roku uzyskałem 10tys dochodu. Natomiast powiedział, że bank, w którym mam konto firmowe może takowej pożyczki udzielić ponieważ ma wgląd w moje konto i jaki jest na nim obrót gotówki, z tym że ja jakiegoś dużego obrotu na tym koncie firmowym nie mam, ponieważ wolę gotówkę w ręku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I teraz sam już nie wiem czy bym dostał tą pożyczkę. Do mojego banku dzisiaj nie zadzwonię, bo infolinia nie działa w niedzielę. Ale z tego co wiem, to firmy które przynoszą stratę, czy też są zadłużone i tak dostają kredyty celowe albo pożyczki. Czy ktoś ogarnięty w sprawach bankowych / pożyczkowych jest w stanie coś doradzić lub potwierdzić słowa tej Pani z mojego banku? Bo trochę się zacząłem martwić, że ta Pani mnie zrobiła w balona i nic nie dostanę. A nie ukrywam, że te pieniądze są mi za miesiąc bardzo potrzebne.

Na koniec jeszcze dodam, że nie byłoby najmniejszego problemu ze spłatą tej pożyczki. Nigdy nie miałem kredytu czy pożyczki. Moja firma nie jest zadłużona, ani nie przynosi strat. Ja wiem, że funkcjonuje całkiem fajnie i nie narzekam, ale na papierze wygląda to niestety tak, że "zarabiałem" 800zł miesięcznie w 2022 roku.

#pieniadze #kredyt #banki #bankowosc #ekonomia #pytaniedoeksperta #pytanie #pozyczka
  • 5
@Zoltafik jeśli twój dochód średnio miesięcznie wynosi 800 zł i nie masz wysokich stanów magazynowych których zmiany mogłyby to tłumaczyć to nie ma szans na kredyt. to że inne firmy dostają to raczej dużo uproszczenie z Twojej strony. jeśli miałeś na myśli spółki to o nich bardziej liczy się cashflow. W jdg liczy się czysty dochód plus uwzględnia amortyzację i remanent. niestety jeśli sobie wszystko wrzucasz w koszty żeby płacić mniejsze podatki
@Zo @Zoltafik a ten konsultant to spoko lubię takich ludzi którzy nie patrzę przez pryzmat sprzedaży tylko dla swojej firmy. To o czym on mówil to są tak zwane oferty pre aproved szacowane na podstawie obrotów na twoim koncie firmowym. jednak jeśli pierwotnie pani z infolinii twojego banku powiedziała że będą chcieli PIT to znaczy że takiej oferty nie masz. Zresztą najpewniej byłaby ona i tak widoczna w bankowości internetowej.
@Zoltafik moim zdaniem bez szans. Lata temu gdy bezpośrednio dotykałem takich wniosków, minimalny dochód na podstawie dokumentów musiał wynosić 1500 zł jeśli brałeś pożyczkę na firmę. dla klienta indywidualnego minimalny dochód to 800 zł, ale od tego czasu podejrzewam że obie cyfry wzrosły. Oczywiście nie znam całej twojej sytuacji finansowej... jeśli masz żonę to możesz spróbować dołączyć jej dochody. Może coś wyjdzie.