Wpis z mikrobloga

Wybieram się jutro do Austrii samochodem. Jak to jest z płatnościami na autostradach w Czechach i Austrii właśnie? Jakieś winietki trzeba kupić wcześniej czy lepiej opłacać na bramkach? Gotówka, karta czy aplikacja?

#podroze #samochody #europa
  • 11
@beniu89 w Czechach na pierwszej lepszej poczcie jest szybciej niż przez www. Wpadasz na pocztę, dostajesz na 10 dni za o ile pamiętam 200 koron. Akcja trwa minutę. Przez www czekałem 3 doby.
@beniu89: Zarówno w Czechach jak i Austrii będziesz musiał kupić winiety 10-dniowe. Czechy najlepiej online i masz od razu. Austria podobnie, tylko tam jest problem, bo kupując online jako osoba prywatna musisz to zrobić z 18-dniowym wyprzedzeniem. Czyli na jutro nie ogarniesz.
Być może da się to ogarnąć zaznaczając checkboxa, że kupujesz jako firma (wtedy jest brak możliwości zwrotu). Ale czy zakup na firmę jako osoba prywatna przejdzie - tego nie
@luksky: Zawsze od ręki kupuję przez internet na Czechy bez problemu. @majk_emigrant @beniu89 Tak, austriacką kupujesz zaznaczając że jesteś firmą. Ona jest 100% ważna nawet jak nie jesteś firmą. Chodzi o to, że Austriacy wyjątkowo głupio implementowali dyrektywę o sprzedaży konsumenckiej i wyszło im, że konsument musi mieć... 10 dni na zwrot winiety. xD Zaznaczając że firma zrzekasz się tego.
@DerMitteleuropaer ja kupiłem przez www raz i musiałem czekac. Zdążyłem dojechać do Pragi i się zaokrętować a dopiero dokument autoryzowani. Może że teraz działa inaczej ale ja im nie ufam. Wpadam w Harrachowie na kolano i od razu kupuje winietki na poczcie.