Wpis z mikrobloga

Wczoraj robiłem łączenia sufitu podwieszanego ze ścianą i narożniki wewnętrzne taśmą tuff tape. Dodam że nigdy wcześniej tego nie robiłem. W paru miejscach taśma sprężynowała i odklejała się. Nie dało rady ją przykleić do ściany. Miał ktoś taki problem? Jak sobie z tym poradzić?
#budujzwykopem #budownictwo #budujzchaferem
  • 11
@kamilox4 Czerwona jest na pewno spoko do płaskich łączeń między płytami, w narożniki tez lepsza niz nic, ale w zasadzie powinno się korzystać z zielonej. Na pewno przed wtopieniem trzeba sobie ją wstępnie zgiąć na pół po długości, żeby nadać kształt narożnika, druga sprawa, że masy do wtopienia musi być na prawdę sporo, musi być lekko rzadsza niż to czym robisz przykładowo płaskie powierzchnie, oprócz tego, ale to chyba oczywiste, że kładziemy
  • 0
@who_yo_vy: Robiłem to Stabillem PW-01, i jak napisałeś o stronie wklejania to chyba mam problem rozwiązany. Bo przykleiłem ją stroną bez napisów () Dobrze że na krótkim odcinku to mało będę miał do odklejenia i od nowa :)
@kamilox4 To to jest temat rzeka w takim razie. W zależności jaka ściana to najpier wypada "liznąć" narożnik bez taśmy, żeby sobie wyprowadzić styk płaszczyzn i dopiero po wyschnięciu tego podkładu kleić taśmę, bo mimo, że potrafi wybierać nierówności to może się tak zdarzyć jak piszesz, że gdzieś Ci "odparzy" i potem ciężko temat naprowadzić. Ja akurat łączenie sufit GK ściana z tynkiem gipsowym robiłem na połączeniu ślizgowym, ale taśmę wklejałem na