Wpis z mikrobloga

Patrząc jak ta cała #kontofensywa wygląda, mając na uwadze poziom wyszkolenia SZ Ukrainy oraz stopień przygotowania (a raczej jego braku), uzależnienia od państw zachodnich (również w sprawach decyzji strategicznych) i widząc że Ukraińcy maja jeszcze zdolności do przegrupowania i zwleczenia chociaż części sprzętu, mam coraz większy szacunek do Pana Generała Załuznego - dowódcy SZ Ukrainy. Piszę to całkowicie serio i bez ironii. Uważam że z tak ograniczonymi mozliwościami dokonuje cudów, niestety jest zdany na łaske swoich mocodawców, najgorszego rodzaju ludzi: zawodowych polityków. Podoba mi się też styl jego dowodzenia: otwarty, jasny, zdecydowany acz przemyślany, bez tego post swowieckiego betonu.
Jestem też pod wrażeniem jego wypowiedzi gdzie przyznaje, iż podziwia i szanuje swojego bezpośredniego przeciwnika dowódcę SZ Rosji: Genarała Gerasimova.

“I learned from Gerasimov. I read everything he ever wrote … He is the smartest of men, and my expectations of him were enormous.”


#ukraina #wojna #rosja
k.....e - Patrząc jak ta cała #kontofensywa wygląda, mając na uwadze poziom wyszkolen...

źródło: ukraine-war-general-zaluzhny-01

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@killzone: wasz oficer musi sie dogadac z prigozhinem, bo prigozhin jako jeden z niewielu mowiacych mniej wiecej prawde o sytuacji na froncie, twierdzi ze jak tak dalej pojdzie to ukraincy zajma krym
  • Odpowiedz
@killzone: Zależny jako jeden z niewielu trafnie ocenił sytuację w Bachmucie i ujawniał prezydentowi bezsens walki o Bachmut, ale niestety głos prezydenta i dowódcy Syrskiego przeważył. Ukraińcy w Bachmucie stracili bardzo dużo ludzi i obecna kontrofensywa może się nie powieść, jeżeli komik będzie mądrzejszy od dowódców, zwłaszcza, że rosjanie wyciągnęli szereg wniosków (na co zwracał ostatnio uwagę sam Girkin, co by uzasadniało jego lekki optymizm)
  • Odpowiedz
i dlatego Załużny nie dowodzi kontrofensywą, tylko generał-debil Syrski xD


@selflessness: myślę że bez wskazówek ze strony gen. Załużnego wyglądałoby to o wiele gorzej, ale tez słyszłem że odmówił kierowania tzw. #kontrofensywa jednak nie mogą mu nic zrobić bo ma zbyt duże poparcie na zachodzie.

bo prigozhin jako jeden z niewielu mowiacych mniej wiecej prawde o sytuacji na froncie


@robertkk: mówi co mu każą. Pieróg ma kosę z Bidenem bo
  • Odpowiedz