Wpis z mikrobloga

@schweizer: tylko ja nie napisałem że masz więcej niż 18 lat to się nie wypowiadaj. W ogóle nie zabroniłem Ci się wypowiadać. Zapytałem tylko czy skoro tak bardzo popierasz ten pomysł, to czy sam mu się poddałeś jak miałeś możliwość. I bez niespodzianek - nie zrobiłeś tego. Też jesteś częścią tego społeczeństwa. Ze wszystkimi konsekwencjami jak powiedziałeś. Skoro więc postulujesz coś takiego, to powinieneś przyjąć te konsekwencje na siebie w pierwszej
@Niebadzsmokiem: Polska armia docelowo jest skazana na posiadanie ogromnej liczby żołnierzy, zbyt dużej liczby, żeby służba wojskowa mogła być dobrowolna i nie zrujnowało to swoimi kosztami w postaci pensji etc. państwa Polskiego. Duża liczba żołnierzy niesie ze sobą potrzebę na ogromne zaplecze logistyczne w którym również muszą znajdować się osoby jakkolwiek przeszkolone. No chyba, że ktoś znajdzie sposób na zachęcenie Polaków do dobrowolnego poboru który będzie ściągał do siebie ludzi tak
Ogólnie dziwi mnie w tej racjonalności brak zwrócenia na kobiety które również powinny zaciągać się do wojska


@siadatajta: nikt nie powiedział, że armia zawodowa to mogą być tylko mężczyźni.

Poza tym jak pojawia się "obowiązkowa służba wojskowa dla mężczyzn", to można podejść ten problem z dwóch stron. Albo ugryźć "dla mężczyzn", albo wziąć się za "obowiązkowa". Zgodzisz się chyba ze mną, że tylko jedno z tych podejść jest wolnościowe i stawia
aha i jak cos to mentzen nawet nie powiedział nic o obowiązkowej służbie wojskowej xd 20 razy jeśli tyle bedziesz potrzebować sobie obejrzyj fragment o tym żeby sobie to sprawdzic


@siadatajta: przeczytaj też mój post 20 razy jeśli tyle potrzebujesz, bo ja też nie napisałem o obowiązkowej służbie, tylko ćwiczeniach.

Poza tym jak pojawia się "obowiązkowa służba wojskowa dla mężczyzn", to można podejść ten problem z dwóch stron. Albo ugryźć "dla mężczyzn", albo wziąć się za "obowiązkowa". Zgodzisz się chyba ze mną, że tylko jedno z tych podejść jest wolnościowe i stawia na dobrowolność, a nie przymus.

przeczytaj też mój post 20 razy jeśli tyle potrzebujesz, bo ja też nie napisałem o obowiązkowej służbie, tylko ćwiczeniach.

@Niebadzsmokiem: No myślę
No myślę jednak, że napisałeś o obowiązkowej służbie


@siadatajta:

Ale że nikt jeszcze się nie czepił tego, że osoby które Memcen chce powołać na obowiązkowe ćwiczenia, to młodzi mężczyźny między maturą, a studiami, czyli grupa, do której on nie ma możliwości już się zaliczać, a więc jego samego nie będą mogły one dotyczyć?


Serio przeczytaj sobie kolejne 20 razy
@Niebadzsmokiem: Ale co to za fikołek, że jak popieram obowiązkowe ćwiczenia dla maturzystów to sam muszę w wieku 30+ lat rzucić wszystko i dobrowolnie zgłosić się na poligon?

Można oczywiście rozmawiać, czy ćwiczenia powinno się rozszerzyć na resztę mężczyzn i do jakiego wieku (i jak już wcześniej powiedziałem, gdybym się załapał to bym zgodnie z moimi poglądami bez szemrania poszedł), ale ciągle nie widzę związku. To jest chyba oczywiste że łatwiej
a mnie gówno interesuje co ty napisałeś wcześniej i nawet tego nie czytałem ani nawet o tym nie rozmawiamy


@siadatajta: to o czym rozmawiamy, bo do tej pory myślałem że o poście, który napisałem?

Ale co to za fikołek, że jak popieram obowiązkowe ćwiczenia dla maturzystów to sam muszę w wieku 30+ lat dobrowolnie zgłosić się na poligon?


@schweizer: czyli tak samo jak Mentzen popierasz ograniczenie wolności dla grupy, w
  • 0
Tu nawet nie o wiek chodzi.
Mężczyźni sami sobie gotują ten los, chociaż teoretycznie powinniśmy być bardziej uprzywilejowani i wolno niż płeć kobieca.
Ciekawe czy swoim swoim dzieciom również tak tłumaczysz lub będziesz tłumaczyć jak państwo chce za nich decydować o ich życiu. Na pewno się z tego ucieszą.
Dziwne że tylko mężczyzn się to tyczy jeżeli kobiet w naszym społeczeństwie jest o wiele więcej. Gdyby wszyscy zaczęli powoływać kobiety to pewnie
: to o czym rozmawiamy, bo do tej pory myślałem że o poście, który napisałem?

@Niebadzsmokiem: O boże, jako wpis napisałeś tak populistyczny debilizm, że mój mózg wykasował jego oryginalną zawartość w momencie pisania pierwszego komentarza xD Niemniej jednak wyprowadzenie cie z ignorancji poprzez zaprezentowanie ci perspektywy z mojego pierwszego komentarza było zasadne i to miałem na celu.