Wpis z mikrobloga

Jest jakiś elektromechanik samochodowy na wykopie?

Mam problem z AUDI A6 C5 2.4 2002.

Auto bez reguły gaśnie.
Mogę jechać wolno, szybko, średnio, a i tak w losowym momencie go odcina. Trzeba w trakcie jazdy wyłączyć zapłon, włączyć i puścić na biegu sprzęgło, by ponownie odpalił (lub odpalić z kluczyka). Wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz przepływomierz bo to wskazywały błędy komputera (do tego za niskie napięcie (30), ABS, który mi nie działa oraz sygnał obciążenia, błędny komunikat z modułu sterującego silnikiem)

Też ciekawostka jest taka, że przy odpaleniu za pierwszym razem podczas kręcenia rozrusznika jest tak jakby mu prąd odcinało.

Tonący brzytwy się chwyta, dlatego tu piszę.

Chociaż przeżyłem przegląd elektrody to wiem, że wytrzymam wszystko.

#elektroda #mechanikasamochodowa #elektryka #elektrykasamochodowa #mechanika
  • 14
  • Odpowiedz
@Mateusz___: Zobacz pod zbiorniczkiem wyrównawczym jest masa przykręcona do nadwozia od ECU silnika czy jest dobrze dokręcona i nie skorodowana. Zobacz też albo zmierz różnicę pomiędzy minusem na akumulatorze a masą silnika bo może masa silnika słabo łączy z nadwoziem i ładowanie z alternatora nie idzie do reszty samochodu tak samo z rozruchem, może być że gdzieś przez półosie sobie tylko ciągnie masę.
I zajrzyj do puszki od ECU silnika czy
  • Odpowiedz
  • 0
@srokaty: na ciepłym, ale był już wymieniony przez elektryka (dwa miesiące temu) - wtedy w ogóle nie chciał odpalać. Od tamtego incydentu już nie było dobrze z tym samochodem.
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: miałeś rację, wszystko odkręciłem, do tego papier ścierny w ruch. Po złożeniu jak ręką odjął! Dziękuję, tyle czasu z tym gównem walczyłem! W ogóle wszystkim z posta serdecznie dziękuję!
  • Odpowiedz