Wpis z mikrobloga

No dobra, ja jestem widocznie za głupi na konfederację, ale ja po dzisiejszym i wczorajszym zrozumiałem tyle;

-Lider nie wie czy jest za polexitem z UE
-Lider twierdzi że likwidacja ZUS to żart
-Lider twierdzi że wiek emerytalny jaki jest należy utrzymać [i co jeszcze]
-Lider twierdzi że każdego ma stać na dom dwa samochody i grilla dzięki prostym i niskim podatkom
-Lider twierdzi że płaca minimalna ma być powiatowa [i co jeszcze xD]
-Lider twierdzi że każdy ma mieć prawo do takich umów jakie chce
-Lider twierdzi że należy zlikwidować kodeks pracy
-Lider twierdzi że w temacie poboru mężczyźni powinni być szkoleni

Mnie zachęcił by omijać szerokim łukiem, ale na szczęście urodziłem się w warszawie i płaca minimalna mnie nie boli

#polityka #konfederacja #bekazlewactwa #mentzen #wybory #polska #gospodarka #podatki
  • 10
@wierzgontycymbale: Akurat z tym ze płaca minimalna powinna być powiatowa to można się zgodzić. Średnie wynagrodzenie na zachodzie jest dużo wyższe niż na wschodzie, wiec czemu minimalna jest na tym samym poziomie?
@TenXen47: Minimalna powinna być dostosowana do możliwości lokalnego rynku, a nie widzimisię.
Obecnie na wschodzie mamy tez dużo wyższe bezrobocie niż na zachodzie, a podwyższanie minimalnej ponad możliwości nie pomaga się rozwijać i potencjalnie tworzy zagorzenie zwiększenia bezrobocia.
@unlucky_: jak by dać wolną rękę to te lokalne możliwości to byłoby po 1000 zł. A ona w małych miejscowościach i tak jest. Niepłacenie na czas czy pod stołem to dalej norma.
A nie rozwija się bo to wymaga całej strategii gospodarczej a nie ulg czy stref ekonomicznych.
@TenXen47 Nikt nie chce pracować na wschodzę, a niższe wynagrodzenie będzie przyciągać inwestycje i pozwoli się temu regionowi rozwijać.

Jeżeli potencjalny inwestor ma do wyboru rozwinięty zachodz i zacofany wschod, a koszty prowadzenia przedsiębiorstwa są takie same, to jak myślisz, gdzie pójdą pieniądze?
@unlucky_: dzięki nizszemu wynagrodzeniu to Afryka i Ameryka Południowa się rozwija i tak od 100 lat. W takie żeby to moglismy się bawić w polsce 30 czy 20 lat temu przy 20% bezrobociu.