Wpis z mikrobloga

Chyba nie sugerujesz, że nie pracując więcej, nie zarabia się więcej


@Chris_Karczynski: Jak jesteś prostym robolem to może i twoja pensja zależy od tego czy machasz łopatą przez 8 h czy 16. No ale w pracy umysłowej tak to nie działa. Dlatego np. wielu agentów zarządzających telkomami w galeriach takich gigantów jak Orange czy T-mobile, nie życzy sobie, żeby pracownicy mieli dwie dwunastki pod rząd w grafiku. Nawet jeżeli liczba miesięcznych
tak


@Chris_Karczynski: I jakbyś wykonał projekt szybciej to ci mniej zapłacą?

@yoda-komoda: jakich znowu cudów? I czemu wiesz lepiej ode mnie kim jestem? XD


@Chris_Karczynski: W duża ilość godzin w niektórych pracach it uwierzę ale żeby większa ilośc godzin a nie projektów wpływała na twoją płacę brzmi jakbyś tą pracę wymyślił bo koledzy kuce też taką deklarują. Ty brzmisz jakbyś podstaw gospodarki nie ogarniał
I jakbyś wykonał projekt szybciej to ci mniej zapłacą?


@suluf: teoretycznie tak. W praktyce to nie jest jak kolorowo, bo czas zakończenia projektu nie zależy tylko ode mnie a od całego teamu. Poza tym nie zawsze mogę pracować nad swoimi rzeczami, bo często trzeba czekać na innych ludzi aż coś zrobią itd.
Długich projektów nie opłaca się brać na fixed price, bo można się #!$%@?ć, gdy będą opóźnienia nie z twojej
@Chris_Karczynski: pracowałem z różnymi ludźmi, część z nich pracowała ciężko (głównie daleki wschód) bez efektów, a część z nich mądrze (zachód), zgadnij kogo praca jest więcej warta i dlaczego.
Tak jak pisałem wcześniej, praca po 13h dziennie w IT to nie praca, tylko nowoczesne kopanie rowów na akord, przez tyle czasu nie da się utrzymać skupienia i pełnej wydajności za którą płaci klient.
@yoda-komoda: widocznie mój klient nie daje o to #!$%@?. Gdy przeszedłem na jdg zacząłem wyciągać 10k miesięcznie, w tym będzie 11k euro mając 2.5 roku doświadczenia. Moim zdaniem to uczciwe pieniądze. Niestety teraz trochę mniej pracy, a więc i mniej godzin.