Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam kolejny problem z autem.
Mianowicie, silnik strasznie szarpie i gaśnie na biegu wolnym, ale tylko na benzynie (na LPG jest spoko).

Co ciekawe przed oddaniem auta do mechanika na uszczelnienie silnika było na odwrót. Na LPG szarpało, ale tylko gdy silnik nie był jeszcze dobrze nagrzany (jak już osiągnął odpowiednią temperaturę problem znikał), a na benzynie zawsze działał bez żadnych drgań.
Teraz na benzynie szarpie na wolnym biegu, i nie ma znaczenia czy silnik jest nagrzany czy nie. Dodam jeszcze, że odpala od strzała.
Jeśli ktoś może podejrzewać przyczynę to proszę o pomoc.
Moje autko to Citroen C5 2.0 140kuca 2005r benzyna + gaz
#mechanikasamochodowa
#motoryzacja
  • 13
  • 0
@czlowiek-z-bagna: zazwyczaj miałem wskaźnik na 1/3 baku, i zawsze starałem się uzupełniać, rezerwa nie zapaliła mi się już chyba ze 2 lata.
Problem zaczął się po uszczelnieniu silnika, więc podejrzewam, że zwyczajnie mechanik zapomniał podpiąć jakiegoś kabelka, lub jest usyfiona jakaś wtyczka.
@Tomisheer: Trzeba zobaczyć co się dzieje z korektami paliwowymi. Przy sekwencyjnym LPG sterownik benzyny pośrednio uczestniczy w podawaniu gazu. I jak widzi na podstawie sygnałow z sondy lambda że jest za mało albo za dużo paliwa gazu czy benzyny to zmienia sobie korekty. I możliwe że nauczył się pod gaz.
Ustawianie sekwencyjnego gazu polega na tym aby dopasować czas otwarcia wtryskiwacza gazowego aby te podawały ekwiwalent benzyny w postaci lpg dla
  • 0
@biskup2k: Czy taki sterownik można jakoś zresetować bez zewnętrznycyh aplikacji ? Za 2 miesiące kończy mi się homologacja na butlę, czy w serwisie lpg mogą przy okazji wprowadzić takie korekty ?
@trzaichlac69 Auto mam od niecałych 3 lat, do tej pory przejechałem jakieś 35k km, filtra nie wymieniałem.
Czy taki sterownik można jakoś zresetować bez zewnętrznycyh aplikacji ? Za 2 miesiące kończy mi się homologacja na butlę, czy w serwisie lpg mogą przy okazji wprowadzić takie korekty ?


@Tomisheer: Często resetuje się po odłączeniu akumulatora ale nie zawsze. Można też próbować jeździć na benzynie aby nauczył się podawać benzynę. Ale jeśli to problem z ustawieniem gazu to znów na gazie będzie źle. Choć do ustawienia gazu dobrze by było
Czy taki sterownik można jakoś zresetować bez zewnętrznycyh aplikacji ?


@Tomisheer: nie, sterownik lpg potrafi pamiętać ustawienia nawet i parę miesięcy bez zasilania
jak jest niedogrzany to też dobrze pali?