Wpis z mikrobloga

Anonki, pomóżcie.
Przeprowadziłem się z #zadupie do #poznan i chciałem zaznać w końcu dobrego #internet po 10 latach korzystania z max 30mbps.
Problem wygląda następująco, że w mojej lokalizacji teoretycznie wybór jest pomiędzy #swiatlowod a mobilnym, nic innego. Światłowody dostarczają tu w teorii #netia i #orange, jednak żaden nie chce albo nie może mnie podłączyć. Netia upiera się, że ich sieć tutaj nie jest ich (instalacja jest użytkowana, ale kto inny założył. #uke mówi co innego) plus nie jest aktywna, za to Orange jest chętne do podjęcia współpracy, ale administrator budynku nie chce za nic zgodzić się na przewiert kabla z piwnicy do mieszkania, bo niedawno był remont klatki.
Jakieś rady?
  • 21
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: sprawdz na internet.gov.pl jacy dostawcy zadeklarowali obsluge twojego budynku, wystarczy zaznaczyć go na mapce

btw zrobili remont klatki nie modernizujac okablowania budynku, eh.. puść kabel po elewacji (jak bedzie w kolorze tynku to nawet nikt nie zauważy), mozesz sprobowac zejsc kablem szybem od kanalizacji, ewentualnie sprobuj zamontowac router w piwnicy a z mieszkaniem polacz sie przez konwertery dogniazdkowe / ethernet przez siec energetyczną
  • Odpowiedz
@jalop: no jest i o tym wiem aż za dobrze.
Opiszę sprawę z Orange (daty orientacyjne, bo już nie pamiętam):
- 29.05.2023 - zamówiłem usługę montażu światłowodów na dzień 04.06.2023
- 03.06.2023 - dzwoni technik, że mu się zwolnił termin i przyjedzie. Przyjeżdża, robi swoje i gdzieś po 15 minutach przychodzi, że światłowody są na klatce, ale trzeba odwiert do mieszkania zrobić i musi zadzwonić do administracji.
- 04.06-08.06.2023 - próba
  • Odpowiedz
Natomiast Netia się tłumaczy tym, że co prawda mają tutaj swoją sieć, ale jest ona nieaktywna i nic nie mogą zrobić. Administrator w teorii od 3 tygodni (od samego początku kwestii Orange) próbuje cokolwiek pomóc, a w praktyce nawet nie wie, co się dzieje w jego budynku i odsyła do Netii, a Netia do niego
  • Odpowiedz
ale administrator budynku nie chce za nic zgodzić się na przewiert kabla z piwnicy do mieszkania, bo niedawno był remont klatki.


@JuanPablitoSegundo_2137: kto(op_ jest w budynku aktualnie? zapytaj go o wytyczenie trasy, skoro byl remont to prawnie musi być przewidziana trasa dla usług telekomunikacyjnych
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: sąsiadów nawet nie znam, a jehowym nie jestem, by im do drzwi pukać i wypytywać o coś, co dla nich może być bzdetami, bo "im to WiFi wystarcza". Dzwoniłem przed chwilą do Netii to mi konsultant wprost #!$%@?ł, że oni to tu mogą max. 20mbps. gdzie na stronie podanej przez @hu-nows, jak i na stronie UKE jest podane, że pod tym adresem światłowód mają
JuanPablitoSegundo2137 - @PanSlon: sąsiadów nawet nie znam, a jehowym nie jestem, by ...

źródło: 222

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@JuanPablitoSegundo_2137 mowisz, że na klatce jest światłowód i nie możesz uzyskać zgody na zrobienie jednego otworu z klatki do twojego mieszkania? Co to kuźwa klatka została marmurem ściennym?
no i kuźwa, kto się zgodził na remont bez wcześniejszego rozprowadzenia mediów?
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: słuchaj, sprawdzałem na stronach rządowych, światłowód jest, Orange (którego chcą i nie chcą mi jednocześnie podłączyć, bo brak zgody administracji) i Netia. Gadałem znowu z administratorem i on się upiera, że Netia mu mówi co innego. Ma to niby ogarnąć, ale z jego ogarnianiem to prędzej mój pies przestanie się wszystkiego bać
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137 ale przy Netii masz, że to zasięg "teoretyczny", czyli nie świadczą tam obecnie żadnych usług, są gdzieś w pobliżu i teoretycznie mogliby podłączyć budynek, ale muszą najpierw załatwić wszystkie zgody i koszty mogą przekraczać opłacalność, jeśli np. jesteś jedynym chętnym na ich usługi.

Administracja nie może Ci blokować dostępu do usług telekomunikacyjnych, jeśli obecnie nie masz dostępu do żadnego operatora w mieszkaniu to administracja musi wyrazić zgodę na przeciągnięcie kabla do
  • Odpowiedz