Wpis z mikrobloga

#!$%@? jasna mnie strzeli z tym facebookowym api! Chciałem dodać zwykłą stronę napisaną w HTML jako taba na zarządzanej przez siebie stronie na facebooku, ale ciągle dostaję błąd 400 w ramce, w której powinna wyświetlić się moja strona. W logach serwera widzę, że zamiast żądania GET wysłane jest żądanie POST do mojej strony. Ktoś ma pomysł co może być nie tak? Dzieje się tak na wszystkich przeglądarkach.

#facebook #facebookapi #webdev ##!$%@?
  • 10
Jakby ktoś kiedyś szukał na to odpowiedzi i natknął się na ten post: udało się, ale bardzo naokoło. Należy na stronie odpalić ten kod PHP:

if ($_POST) {

header("Location: " . $_SERVER['REQUEST_URI']);

exit();

}
@rss: szczerze Ci współczuje. Robiliśmy kiedyś appki na facebooka. Działanie jego API to jedna wielka loteria (przynajmniej tak było jakieś 2 lata temu), robisz wszystko zgodnie z dokumentacją - działa przez tydzień a potem nagle przestaje, szukasz przez 2 dni jak debil rozwiązania ale "samo się naprawiło" i tak non-stop coś.
@mrwrotek:

szukasz przez 2 dni jak debil rozwiązania ale "samo się naprawiło" i tak non-stop coś.


To powinno być hasło reklamowe ich API. :|

BTW: rok temu robiłem klientowi apkę. Ostatnio chciałem do niej zajrzeć na potrzeby innego projektu, a tu dupa: nie działa. Pozmieniali API przez ten czas tak bardzo, że wszystko siadło. Pominę już fakt, że stawiając pierwsze kroki w tym temacie usłyszałem od wielu osób, że oficjalna dokumentacja
@rss: @mrwrotek: przez prawie dwa lata robiłem apki na fejsa, to było straszne. w ogóle ten model wprowadzania zmian w api - o nowościach dowiesz się z bloga. prywatnego bloga konkretnego developera w fejsbuku. o ile wiesz który to i codziennie sprawdzasz czy czasem czegoś nie dodał/usunął/zmienił w api
@rss: nie chcę oceniać facebookowego api, ale jak już masz robić jakieś workaroundy to czy zamiast przekierowania z użyciem header() nie da się po prostu wygenerować strony po otrzymaniu żądania POST?
@fuuYeah: o, to sprawdzę co i jak, dzięki. :) Póki co zrobiłem to w najprostszy możliwy sposób, bo sama strona jest w czystym HTMLu i nie chciałem tam pchać dużo PHP.
@rss: No, ale nie rozumiem, czemu wysyłając żądanie post dostajesz błąd 404 a get zwraca stronę poprawnie. Na pewno nie jest to problem tego że jest to czysty HTML bo to bez znaczenia.