Wpis z mikrobloga

@senq87: Mam nadzieję, że ukrainka przejrzy na oczy i ziomkowi zostanie jakaś otyła roszczeniowa polka, wtedy będzie sobie mógł pielęgnować jedyny słuszny język do woli.
  • Odpowiedz
@WykopekMichal33: a po co Ukraiński? Zamiast tego może nauczyć się jakiegoś fajnego, ładnego, przydatnego języka. To jakbym pozwolił mu się nauczyć śląskiego albo kaszubskiego. Albo jakby Niemiec w latach 30-40 pozwolił swojemu dziecku nauczyć się jidysz albo hebrajskiego albo polskiego.
  • Odpowiedz
@kerdian: Na jakiej podstawie podjąłbyś świadomą decyzję o związku z obcokrajowcem, skoro chcesz mu zakazać jego języka? Kiedy sprawisz sobie pupila, to też zapowiesz, że spoko ale zero spacerów i kontaktu ze mną?
  • Odpowiedz
@Djaugo: to wszystko zależy od tego jaki to język. Ukraińska imigrantka nie ma prawa rozpowszechniać u nas swojej kultury. Zresztą z Ukrainką bym się nie związał więc dla mnie to tylko hipotetyczne rozważania.
  • Odpowiedz
@kerdian: Na szczęście to 'prawo' istnieje w Twojej głowie, a nie kodeksie. Podsumowując, kiedy masz partnerkę z którą jesteś gotowy na dzieci, to powinna w tym związku występować miłość albo chociaż poszanowanie. Nie wyobrażam sobie jak dorosłej dojrzałej osobie może wtedy przez myśl przejść rozkazywanie wymazania tożsamości matki swoich dzieci. Jeśli masz uprzedzenia narodowościowe - nie decyduj się na nikogo spoza swojego grajdoła, proste.
  • Odpowiedz
@kerdian: pozwolić może i tak, ale dzieci i tak by nie zrozumiały ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli chodzi o nauczanie mojego dziecka tego kompletnie bezużytecznego języka to stanowczo nie, już lepiej rosyjski, który ukraińce znają i jest bardziej praktyczny.
  • Odpowiedz
@kerdian: Zaskocze cie, bo nie tylko Ukraincy rozpowszechniaja u nas swoja kulture ale takze a moze przede wszystim Amerykanie, Anglicy, Japonczycy Koreanczycy, Gruzini, Rosjanie i w #!$%@? innych roznych narodowosci, a ty rowniez wchlaniasz te wszystkie kultury z polykiem nawet o tym nie wiedzac bo jestes jak widze zbyt glupi zeby zdac sobie z tego sprawe xd
  • Odpowiedz