Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie to działa co opisze?

Wyprowadziłem sie z domu, gdzie miałem zwykły net z orange nielimitowany, ich router itp.

Teraz mieszkam w bloku, gdzie zadzwoniłem po gościa, aby mi podpiął światłowód. I dał jakiś router najtańszy z t mobile nie znam sie xd

Przedtem, jak mieszkalem w domu i sie gdzieś logowalem typu gmail to normalne pokazywało mi urządzenie z jakiego to robilem.

A teraz jak się zaloguje na gmail to wyskakuje mi info o nowym logowaniu linux, a jak sprawdzam sobie po adresie ip to wyskakuje adres gościa ( firmy ) co mi zakładał światłowód. Gdzie ja nawet linuxa nie mam i robię to z telefonu.

A czasem normalnie pokazuje, że zalogowal sie moj telefon.

Od czego to zależy? Tak btw, gościu zna wszystkie moje loginy i hasla? Dlaczego raz loguje sie jego jakieś urządzenie, a raz moje????

#informatyka #komputery #internet #swiatlowod



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzi...

źródło: 800x445_informatyka-studia-informatyczne-800x445

Pobierz
  • 1
Stawiam (choć nie jestem ekspertem, bo nie jestem sieciowcem), że Twój ISP działa jako proxy i ukrywa twoją tożsamość, co może mieć swoje plusy. Niemniej jednak, sprawia to też czasem problemy, masz mniejszą kontrolę nad swoimi otwartymi portami, przez to że przeglądarki będą wykrywać, że jesteś Linuxem a nie Androidem, niektóre strony mogą się źle wyświetlać itp. Nie mam natomiast pojęcia czemu czasem wykrywa cię jako Linux, a czasem prawidłowo jako Android