Wpis z mikrobloga

@Aleale2: No nie wiem, trzeba brać pod uwagę to że straty są duże po stronie atakującej a wiecznie ofensywa trwać nie będzie, jestem za Ukrainą ale patrze na to z przymrużeniem oka i nie napalam się na nie wiadomo co
@rzeznikmax: Wolski mówi że to jest kierunek pomocniczy a kierunek główny będzie gdzie indziej jak już Ruscy odpowiednio wiele sił i środków przeniosą gasić obecny pożar.
Moskale mówili "hehehe ukry ginom, ale nam się udało zatrzymać tę kontrofensywę chersońską" i następnie stracili Izium (wtedy Moskowia stała się #1 państwem przekazującym czołgi Ukrainie - tam były zakłady remontowe wypełnione czołgami).
A Chersoń i tak później stracili.
Ja się spodziewam uderzenia w most
gówno prawda.


@Aleale2: Z tym akurat trochę racji ma. Ja uważam że główne uderzenie Ukrainy przed nami (oby). Bo jeżeli Ukraina zamierza w dotychczasowym tempie atakować to poniesie horrendalne straty i się wystrzela z amunicji. Dodatkowo w powolnej ofensywie nie osiągnie w danym miejscu przewagi liczebnej bo nie będzie efektu zaskoczenia. A powolne przepychanie frontu to straty tak jak Rosja ponosiła straty. Dlatego mam nadzieje że Ukraina chce gdzieś w tym
@rzeznikmax: akurat girkin mimo piwnicznego kontentu prezentuje całkiem składne i logiczne poglądy na temat wojny na Ukrainie. Jeżeli on sam twierdzi, że wojsko rosyjskie wyciągnęło wnioski, to rzeczywiście Ukraińcy nie będą mieć spacerku. Zwłaszcza, że w rejonie bachmutu jest silne zgromadzenie ruskich, a przy tym nie ma rozwiniętych umocnień jak na zaporożu
@rzeznikmax:
Razem z jednostkami tyłowymi ~200k luda i nie muszą nawet dochodzić do brzegu morza aby odciąć Krym, wystarczy, że droga będzie w zasięgu artylerii. Oni mogą tymi siłami jechać całą linię frontu jak walec jeszcze przez dłuższy czas niż kilka dni i los drogi na Krym jest raczej przesądzony. A Girkin chce tym razem powiedzieć coś pozytywnego po całych miesiącach lamentów piwnicznych.
W najnowszym odcinku Andromedy Girkin mówi że jeżeli Ukraińcom nie uda się przebić pierwszej i drugiej linii frontu w ciągu kilku dni to ta ofensywa zgaśnie, kawał #!$%@? z niego ale akurat obawiam się że z tym może mieć rację


@rzeznikmax: Ukraina ma na tym froncie wielokrotną przewagę liczebną nad rosijczykami, przewagę materialową, a ta ofensywa to coś w rodzaju Bagrationa - no jakby tam spadł meteoryt...
@rzeznikmax: można się z nim zgodzić, o ile jest ruskiem i jego światopogląd jest jasny, o tyle jako jeden z nielicznych wprost krytykuje putina i mówi o tym że smuta już się zaczęła więc jest dosyć wiarygodny i to co mówi póki co zgadza się z tym co obserwujemy, Ukraina traci masę sprzętu, robi mięsne szturmy na okopane ruskie pozycje, a efekt tego jest skromny, taka ruska zimowa kontrofensywa tylko ukraińska