Wpis z mikrobloga

Po dwóch latach z #ios wróciłem do #android (13) i muszę przyznać że poza integracją z ekosystemem i rozmiarem telefonu (bo iPhone Mini) chyba niczego mi nie brakuje:
- Czysty Android ma obecnie lepszy design i animacje...
- ...zwłaszcza gdy łączymy je z ekranem 90+ Hz. Apple dające wysokie odświeżanie jedynie do premium modeli było śmieszne 3 lata temu, obecnie jest to po prostu smutne / #!$%@?ące. Zaznaczam że przesiadłem się na Pixel 4 który jest rok starszy od iP 12 a ma 90 Hz xD
- Lightning nie powinien istnieć w roku pańskim 2023 gdy mój laptop i tablet od Apple korzystają z USB-C.
- Ograniczenia iOS niezbyt mi przeszkadzały a i tak przynajmniej raz na tydzień miałem ochotę krzyknąć "no ja #!$%@?ę czemu nie mogę tego zrobić". Do tego bugi o mój boże bugi, iOS 16 wciąż ma ich gigantyczną ilość.
- Tempo rozwoju iOS jest trochę śmieszne a trochę straszne, od dawna brakuje faktycznego efektu "wow". Dwa lata zajęło im ogarnięcie aby widgety mogły być interaktywne (_ )
- Powiadomienia, muszę cokolwiek dodawać? iOS ma tragiczne powiadomienia.

Macbooki uważam za fantatyczne laptopy a iPad za fenomenalne tablety. Niestety iPhone ciut mnie zawiódł i najpewniej do niego nie wrócę. No chyba że jakimś cudem w następnym roku dostaną USB C, sideloading i przeglądarki z innym silnikiem niż Safari ()

#smartfony #telefony #przemyslenia
Pobierz L3gion - Po dwóch latach z #ios wróciłem do #android (13) i muszę przyznać że poza in...
źródło: Funkcje-Android-13
  • 6
@L3gion: usb-c dostaną bo mają narzucone, chrome jest. Ja próbowałem na 6a się przesiąść z iphone 13 i ogólnie spoko było ale tak przyzwyczaiłem się do klawiatury, appki przypomnień, siri mimo tylko angielskiego, że ostatecznie wróciłem mimo początkowego zachwytu. Chociaż gdybym poszedł w tę samą półkę cenową to być może bym się przekonał.
tak przyzwyczaiłem się do klawiatury


@Eshirael: Applowej? Musiałem ją zmienić na Swift bodajże bo stockowa nie obsługuje Polskiego języka.

Siri mimo tylko angielskiego

Siri jest lepsza od asystenta Googla... szkoda tylko że muszę ją wywoływać ze 5 razy aby słuchała xD
@L3gion: u mnie z wywoływaniem praktycznie nigdy nie ma kłopotu. Chyba, że duży hałas.

Teraz w iOS 17 będzie wbudowane swype z lepszym przewidywaniem słów też dla języka polskiego. Lepiej późno niż później. I teoretycznie ma automatycznie przełączać się między językami.
@L3gion nie wiem czemu powiadomienia często padają jako argument przy wymienianiu słabych elementów. Według mnie jest nieźle. Korzystam z nich codziennie i dzięki nim jeszcze niczego nie przegapiłem, a o to mi przecież chodzi.