Wpis z mikrobloga

Mirasy z tagu #finanse, #ekonomia, potrzebuję odłożyć 3000EUR, planuję tak po 300EUR miesięcznie odkładać. Zarabiam w PLN, mam konto w ING. Jak najefektywniej trzymać pieniądze? Otworzyć konto walutowe w ING i co miesiąc "zamieniać" złotówki na równowartość 300EUR? Uśrednię kurs przy okazji, tylko będę musiał "wymieniać" po cenie banku. Są jakieś optymalniejsze sposoby? Niby mam Revolut, ale jakoś im nie ufam, żeby tam 3k euro trzymać. Czy może już od pięciu lat mają gwarancje bankowe, a ja o tym nic nie wiem?

#banki #revolut #ing #cinciarz
  • 8
@wachlarz149: revolut, trzymałem takie kwoty bez problemu. Zresztą jeśli konto walutowe w ING masz darmowe, to co miesiąc przelew do revoluta, wymiana, i przelew sępa na twoje walutowe, jeśli cię to uspokoi.
@wachlarz149: Aion bank - jedyna wada to to, że musisz trzymać 5000 zł na koncie oszczędnościowym, bo inaczej konto (plan Light) będzie kosztowało 20 zł/mies. Zalety - świetny kurs wymiany (lepszy niż w Revolucie i kantorach bankowych - można w przybliżeniu powiedzieć że kurs średni), są normalne gwarancje bankowe (tyle że belgijskie, do 100 tys. EUR) i masz oprocentowane konto oszczędnościowe w EUR (w planie Light chyba 0,9% - w Polsce
@wachlarz149: 3k EUR to nie jest dużo, żeby bać się trzymać na Revolucie.


@tomek123456789: Revolut dla klientów z Unii Europejskiej działa teraz jako normalny bank zarejestrowany na Litwie. Są gwarancje litewskie do 100 tys. EUR. Przy kontach w Revolucie jest taki znak "tarczy" i jak się naciśnie to jest informacja o gwarancjach.