Wpis z mikrobloga

@BadiBAX: długo nie pochodzisz - wiele miejsc w kraju przeszło całkowicie na 4G i nic z 2G i 3G już tam nie działa.

Nawet któregoś razu #!$%@?łem się, pojechałem do mamy sprawdzić czemu nie mogę się z nią dogadać przez telefon - okazało się że najbliższy nadajnik 3g jest teraz dwa razy dalej niż uprzednio wskazywał telefon.
Potem mama mi pokazała pismo że T-Mobile przełącza ten obszar wyłącznie na 4G.

Tego
  • Odpowiedz
@kobrys13: jeszcze nie spotkałem miejsca gdzie nie było zasięgu 2g w Polsce. Zazwyczaj jest razem z 3g lub lte na tej samej stacji bts.

Inny problem ze nowoczesne telefony nie przełączają się na 2g jak masz ustawioną sieć na auto. Będą pokazywać brak zasięgu, a nie przełączą się na 2g, dopóki nie wejdziesz w ustawienia i nie ustawisz sieci ręcznie. Nawet mapa zasięgu sieci komórkowych pokrywa 99% powierzchni kraju siecią 2g.
  • Odpowiedz
@BadiBAX: ja czekam kiedy producenci telefonów ogarną modele które da się obsługiwać jedną ręką. Osobiście mam wielkie łapy ale jak cos do kliknięcia wylosuje mi sie w górnym rogu ekranu to klikanie tego jest straszne. Gdyby wyszla nowoczesna wersja telefonu o gabarytach samsunga Monte to brał bym odrazu. I nawet nie przejmował sie małym ekranem czy grubością.
  • Odpowiedz
ja czekam kiedy producenci telefonów ogarną modele które da się obsługiwać jedną ręką. Osobiście mam wielkie łapy ale jak cos do kliknięcia wylosuje mi sie w górnym rogu ekranu to klikanie tego jest straszne. Gdyby wyszla nowoczesna wersja telefonu o gabarytach samsunga Monte to brał bym odrazu. I nawet nie przejmował sie małym ekranem czy grubością.


@jamajskikanion: przecież wyszedł. Iphone 13 mini.
  • Odpowiedz
Brawo. Zacofałeś technologicznie biedną mamę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bullsh1t: mama chce czy nie musi ogarniać i ogarnia wszystko co trzeba - czy to kompie czy na tablecie czy telefonie.

A jak nie ogarnia to do mnie dzwoni, sesyjka w team viewer i jej tłumacze a nie robię za nią.

Emacsem przez sendmail jeszcze nie umie ale jest na dobrej drodze.
  • Odpowiedz