Wpis z mikrobloga

- Ustaw stop loss na noc, żeby się nie obudzić z shortem na -150%
- Obudź się
- Stop loss aktywowany w nocy
- Hehe jakbym nie ustawił to bym pewnie był kilka kafli w plecy hehe
- Okazało się, że na dwie nanosekundy indeks wzrósł i aktywował stop loss a potem spadał łeb na szyję
- Jakbyś go ustawił wyżej to byś był teraz kilka kafli, ale na plusie

QQQRRRWWAAA

#gielda #zalesie #inwestycje
  • 11
  • Odpowiedz
@niochland: Po fakcie z pewnością wsteczną to sobie można analizować dowolnie, a stop loss to i tak konieczność. Gdy po takich akcjach jak opisana stwierdzisz, że nie warto go używać, to bankrut na lewarze będzie tylko kwestią czasu. Nie da się poprawnie reagować na każdy ruch rynku, więc SL siłą rzeczy też czasem wywali nas z potencjalnie dobrego kierunku, tak jak czasem nie zrealizujemy zysku tam gdzie chcieliśmy, bo rynek się
  • Odpowiedz
@niochland to jest element gry, nie rozkminiaj tego. Innym razem, mogłoby się okazać, ze putin w nocy puścił głowice jądrowa i jakby nie ten SL, to obudziłbys się z wyzerowany depo
  • Odpowiedz
@niochland: lepiej mieć zdrowy zapas kapitału, żeby boty Market Makerów Cię nie dopadły (SL Harvesting). Z szortami jest tak, że rynek może być dłużej nieracjonalny niż Ty wypłacalny. Takie miękkie pałki na dużej dźwigni szybko odpadają.

Coś o tym wiem, bo siedzę w szortach NVDA od 300. Dołożyłem przy 420 i teraz mam średnią 380. Teoretycznie mogę wytrzymać rally nawet na 600. Ileś kwartałów i earnings musi minąć, żeby rynek oprzytomniał
  • Odpowiedz
@niochland: problem ze stop lossami na noc jest taki, że:
1) spread mocno się zwiększa i wtedy dużo łatwiej o wybicie stop lossa
2) jest mała płynność, więc często występują jakieś pojedyncze, bardzo krótkie tiki, które mogą wybić stop lossy
Z drugiej strony jeśli bez tego stop lossa nie możesz spać w spokoju w nocy, to trzeba go postawić. Ja jak zostawiam stop lossa na noc to stawiam go sporo niżej/wyżej
  • Odpowiedz
Bez SL to nawet nie bierz się za inwestowanie

No #!$%@?, livermoore jakos nie miał stop lossów i zarabiał a ty ze stop lossami grasz i siedzisz na wykopie sie mądrując
@Androo:
  • Odpowiedz