Wpis z mikrobloga

#etoll #autostradypolska #auto #podroze
Mirki jak to jest teraz z tym nowym płaceniem za autostrady? Będę robił trasę Warszawa-Poznań. Kiedyś zawsze zjeżdżałem na wysokości Konina i resztę dojeżdżałem krajowymi, teraz też chciałbym tak zrobić (w ten sposób wychodziło mi chyba tylko 10zł od Strykowa). Tylko że nie ogarniam tego nowego systemu. Kiedyś po prostu płaciło się na bramkach, a teraz czytam o apkach, a chcę np. kupić bilet przez stronę rządową to nie mogę wybrać odcinka od strykowa. Im dłużej się w to zagłębiam tym bardziej głupieję ¯\(ツ)/¯
  • 8
  • Odpowiedz
@iso9001_: Jeździłem w lutym do Poznania i normalnie płaciłem na bramkach. Na początku trochę spanikowałem, bo wjechałem na autostradę przez puste bramki, ale po iluś kilometrach normalnie pobierali opłaty.
  • Odpowiedz
  • 0
@mariecziek: Przez ten czas ogarnąłem, że może na stronie nie mogę wybrać stryków-konin, ale w aplikacji etoll już tak. Tylko czy to jest ta niesławna aplikacja, którą trzeba mieć cały czas włączoną? xD
Ale z tymi bramkami to mówisz, że tam dalej i tak wszystkich zatrzymują na bramkach? To jak kupię przez apkę to mam coś im pokazać w telefonie? xD
  • Odpowiedz
@iso9001_: Nie wiem jak jest z tym e-tollem. Podejrzewam, że po prostu przejeżdżasz przez bramki oznaczone znakiem e-toll i tyle. Jak nie masz, to normalnie zatrzymujesz się i płacisz w bramce.

Sorry, nie podpowiem ci nic więcej, bo ja to nawet w Polsce nie mieszkam. Po prostu z tego co kojarzę, to e-toll masz mieć obowiązkowo włączony gdzieś na A4 pod Wrocławiem, reszta Polski jest chyba opcjonalna pod tym względem.

Pozostając
  • Odpowiedz
  • 0
@prawdziwek: e dobra, tą rozwijaną listę węzłów można przewijać xD fajnie, że w ogóle tego nie widać na pierwszy rzut oka, dobra stronka. Czyli jestem w domu, dzięki
  • Odpowiedz