Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o wyrozumiałość, bom laik, ale do rzeczy. Mam dwa pytania:
1) Opłaca się bardziej złożyć nowego PeCeta czy kupić konsolę typu PS5/X-One? Moglibyście jakieś "za" i "przeciw" wyszczególnić? Odczucia w płynności rozgrywki nadal są tak odczuwalne jak przy konsolach poprzedniej generacji? Chodzi mi np. o Wiedźmina 3, który na PS4 hulał ledwo w 30 FPS-ach.
2) Jeżeli miałbym złożyć kompa (ostatniego składałem w 2016), to jaki budżet musiałbym przeznaczyć na takiego, co to by uciągnął te nowości na przynajmniej "high" rozdzielczości?

Dzięki z góry za pomoc!

#konsole #playstation #xbox #komputery #gry #ps5
  • 17
  • Odpowiedz
@Makavlani jak dla mnie to tutaj są dwie zależności. Pierwsza, to czy wysiedzisz przy kompie, żeby grać te kilka godzin - ja już nie mam takiej przyjemności z tego i wole siedzieć na kanapie z padem w ręku.

Druga duża zależność (według mnie) - czy masz telewizor, który obsłuży w jakimś sensownym stopniu konsole nowej generacji (chodzi mi tutaj o wielkość, odświeżanie itp.), bo jak sobie pomyślisz, że tak z 4k na
  • Odpowiedz
2) Jeżeli miałbym złożyć kompa (ostatniego składałem w 2016), to jaki budżet musiałbym przeznaczyć na takiego, co to by uciągnął te nowości na przynajmniej "high" rozdzielczości?


@Makavlani: Tak z 5tys na 1080p do 20tys w 4k.
Wszystko zależy od monitora/tv na którym chcesz grać.
  • Odpowiedz
@Makavlani nie opłaca się ani to ani to bo na tym nie zarobisz a zapewne stracisz. Natomiast zakup konsoli ma swoje plusy bo taniej i pograć można jak człowiek na kanapie z padem w ręku. Jeżeli jesteś maniakiem cyferek fpsów i podnieca cię liczba klatek to raczej komp za dużą kasę.
  • Odpowiedz
@Makavlani: jeśli chcesz exclusivy bierz konsolę pod to, prawdopodobnie ps5

Jeśli chcesz top osiągi bierz PC ale przygotuj na to spoty budżet.

Nie, nie musisz wydawać 20k na kompa pod 4K ale pod 10k licz. Pod 1440p ze spokojem 5k sam PC nie licząc klawiatury itd. o ile akceptujesz, że aaa tytuły czasem będą na high, czasem nie. Na Full hd też bym szedł w podobny sprzęt po prostu będą lepsze
  • Odpowiedz
  • 0
@korbuzz: @mango2018 @sberatel @Eshirael Szczerze to ja gram od święta i nigdy nie byłem jakimś freakiem pod względem osiągów graficznych. Są generalnie dwa tytuły w nadchodzącej przyszłości na których mi najbardziej zależy. Jeden to Tekken 8, a drugi to Gothic Remake. Fanem strzelanek nie jestem i chyba poza CS-em 1.6 w żadną nigdy nie grałem.
  • Odpowiedz
@Makavlani: totalnie nie warto Ci inwestować w stacjonarkę. Jak budżet pozwala bierz dla exclusivów ps5 albo xboxa, a model xboxa series x jak budżet jest i tv 4k, jeśli masz Full hd albo 1440p i chcesz zaoszczędzić to series s. Będziesz zadowolony w każdym przypadku.
  • Odpowiedz
@Makavlani: tak to raczej unika series s bo przeskaluje 4K na 1440p a to wygląda beznadziejnie. Bierz ps5 albo series x. Mając ten tv nie dochodzą koszty monitor + klawiatura + myszka. Podłączasz do tv, internetu wifi albo kablem, odpalasz pada i grasz.
  • Odpowiedz
@Makavlani: miałem xboxa ale na game passie nie było aż tak dużo tytułów ciekawych w które bym chciał grać lub kiedyś nie przeszedłem. Na ps5 sporo exclusive, teraz w ps5 bym poszedł. Ale pierwszy raz i tak pewnie xboxa.
  • Odpowiedz
@Makavlani: jak kupiłem xboxa360 to siadałem i grałem. Gry były bardzo przyjemne, zwłaszcza te pisane pod konsole *1). Xboxa sprzedałem. Mam obecnie kilkanaście gier na kompie i od dwóch miesięcy nie włączyłem żadnej. Gram tylko w gierki na telefonie bo wygodnie.

*1) Wiesiek 2 był tak ze trzy razy bardziej grywalny na xboxie niż na pc według mnie.
  • Odpowiedz
@Makavlani ja osobiście polecam ps5. Wszystko płynnie, sporo exów. Ale ja nie jestem obiektywny, bo w historii moich konsol to miałem pegasusa, ps1, psp, ps4 pro i ps5 xd
  • Odpowiedz
@Makavlani: Ja napiszę tak bo mam i pc i konsole (obie i series x i ps5)
Ja i tak spędzam większość czasu na pc ale gram również na konsolach choć mniej. Ale do rzeczy jak masz budżet np 3tys to wybrał bym konsole (zakładając że masz jakiś tv lub monitor) gry również sa tańsze (używki na konsole) do niestety nie znajdziesz już nic bo są przypisywane do konta.
Ja jako fan
  • Odpowiedz
@Makavlani: bierz w takim razie konsole + słuchawki, co do konsoli nie pomogę bo co osoba to opinia ja był bym nieobiektywny bo jestem fanem xboxa ale jak stałbym przed takim dylematem to brałbym ps5 ze względu na ilość gier i ich ceny (używki). na ps5 masz również w abonamęcie katalog gier jak w xbox więc na start również coś masz.
choć jak masz jakiś ograniczony budżet i brak ps5 w
  • Odpowiedz