Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Szukam monitoringu do domu, głównie po to żeby mieć zabezpieczenie posesji podczas dłuższej nieobecności.

Do tej pory używałem kamerki IP od Yale, która ma już kilka dobrych lat.

Na pewno nie chce gotowego zestawu, bo potrzebuje różnych kamer. Zależy mi na odróżnianiu przez system ludzi, zwierząt itd.

Mój budżet to 1200-1500zł z dwoma kamerami, do rozbudowy w przyszłości. Zasilanie przez PoE i chciałbym moc podglądać przez telefon co się dzieje na podwórku. Dysk do rejestratora mam, wiec ten koszt odpada.

Co polecacie?

#cctv #monitoring #kamera #hikvision
  • 9
@McOsh: Że chcesz rejestrator i dwie kamery z VCA (video content analytics) za 1.5k. Będzie ciężko, no chyba że chcesz instalować jednorazowy chłam pokroju reolink, xiaomi itp.
  • 0
@dktr VCA ostatecznie jestem w stanie odpuścić. Z jednej strony nie chce oszczędzać, ale z drugiej w domu nie ma nikogo dwa, trzy razy w roku i na ten czas najbardziej potrzebuje monitoringu.

Auta w leasingu z GAP, wiec bardziej chodzi o to czy ktoś do domu nie wbija ;)
@McOsh: Zamiast analizy weź kamery z lepszym, większym sensorem (obczaj). Monitoring video to nie jest zabezpieczenie, od tego masz alarmy, a najlepiej to jedno i drugie, gdzie instalator wie co robi, z głową wybiera miejsca instalacji kamer i czujek i integruje wszystko razem.
  • 0
@dktr dzięki wielkie, obczaje na spokojnie. Do przyszłego roku pewnie pobuduje nowy dom i tam na pewno wjedzie i alarm i monitoring razem zintegrowane ;)
@McOsh: Nie wiem na jakim etapie masz budowę, ale powinieneś planować wszystko od razu, od kamer, alarmów, instalacji TV, sieci ethernet, domofonów, bram, rolet.
  • 0
@dktr budowa jeszcze się nie rozpoczęła, wiec mam chwile czasu, ale na pewno będę musiał mieć wszystko dokładnie zaplanowane raz a porządnie ;)