Wpis z mikrobloga

@zakazpalenia7: no mogli to zablokowali, tak to jest jak się pieniądze powierza jakimś wariatom.
Ja to kilka razy miałem różne sytuacje w Mbanku, że nie zdążyłem wypłacić pieniędzy z konta przed blokadą, albo coś tam zostało mi do wypłacenia, to zawsze dzwoniłem na infolinię z lekką awanturą udając poważnego człowieka powołując się na jakieś prawo bankowe i jak maniura była na słuchawce to opowiadałem jeszcze o umierającym dziecku i bez problemu
  • Odpowiedz
@zakazpalenia7: W Polsce tylko większe banki krajowe. W Millenium blokują połowę środków bankowym właścicielowi, jeżeli osoba dopisana do konta umrze, np. Para emerytów- właścicielka konta babcia żyje i nagle umiera jej mąż- jeżeli nie wypłaci całej kasy z konta, to połowę blokuje bank po otrzymaniu aktu zgonu, chociaż mąż był tylko dopisany. Później daje jakieś ultimatum, żeby poświadczenia notarialne dosyłać od rodziny, że się zrzekają tych pieniędzy xd
  • Odpowiedz
Poza tym niech da do myślenia owa sytuacja dla wszystkich przychlastów, którzy tak się cieszą i popierają wycofanie gotówki z obiegu na rzecz pieniądza cyfrowego. Jakiś drobny błąd i zostajesz bez pieniędzy.
  • Odpowiedz
ale to trzeba mieć morda patenty własne na takie rzeczy


@Hissis: Nie. To trzeba mieć kilka kont w różnych bankach, a większość hajsu trzymać w gotówce (operacyjnie, bo oszczędności w złocie oczywiście). A jak ktoś się uzależnia od banku to nawet go nie żal.
  • Odpowiedz
@zakazpalenia7: Polecam gotówkę ;)

tak jak ja nie byli świadomi, że w polsce bank bez żadnej informacji moze całkowicie zablokować dostęp do twojego konta.


trochę ciężko mi uwierzyć że ktoś może nie być świadomy że dostęp do banku i środków na nim może zniknąć w sekudnę z jakiegoś 1000 powodów.

Tym samym pozbawili mnie wszelkich środków do życia w momencie przebywania w Szwajcarii

Jak Ty przeżyłeś w życiu do tej pory
  • Odpowiedz
większość hajsu trzymać w gotówce (operacyjnie, bo oszczędności w złocie oczywiście).


@nanotecz: jak ktoś ma 1000 złotych oszczędności to pewnie, super rada, ale wyobraź sobie, że niektórzy operują większymi kwotami panie wykopek
  • Odpowiedz
że niektórzy operują większymi kwotami panie wykopek


@niochland: jak ktoś trzyma więcej niż 50k w banku (nawet na lokacie), to jest ekonomicznym baranem, który nie rozumie jak działa inflacja.
  • Odpowiedz
no mogli to zablokowali, tak to jest jak się pieniądze powierza jakimś wariatom.

Ja to kilka razy miałem różne sytuacje w Mbanku, że nie zdążyłem wypłacić pieniędzy z konta przed blokadą, albo coś tam zostało mi do wypłacenia, to zawsze dzwoniłem na infolinię z lekką awanturą udając poważnego człowieka powołując się na jakieś prawo bankowe i jak maniura była na słuchawce to opowiadałem jeszcze o umierającym dziecku i bez problemu w ciągu
  • Odpowiedz
@peszmerd: mordo, ale dlaczego mam zmieniać bank, jeżeli mają podstawy do blokowania moich kont? Każdy bank może je blokować, nawet musi zgodnie z prawem, więc o co ja mam się gniewać? No nie mam podstaw mordko do takich działań, ja i tak na chwilę obecną praktycznie z żadnych rachunków osobistych nie korzystam, a nawet jeżeli mi się to zdarzy, to incydentalnie i zaledwie przez parę minut transferując jakaś niewielką kwotę do
  • Odpowiedz
@r5678: ja nie jestem zwolennikiem trzymania na koncie, ale tak się poprostu złożyło że gotówkę która miałem wykorzystałem do rozliczenia za mieszkanie, a potrzebowałem więcej kasy na koncie bo za 2 tyg mam zaplanowane 2tyg urlopu na który przewidziałem sporo wydatków które muszę opłacić przez internet, poprostu wydarzyło się to w najgorszym możliwym momencie, ale u mnie to norma. Pozatym od dawna rozliczam się że znajomymi w taki sposób I nigdy
  • Odpowiedz
@zakazpalenia7: No ale zawsze warto mieć gotówkę w razie jak wydarzy się 1 z tych 1000 powodów gdzie nie będziesz miał dostępu do środków..
Mi nie raz takie coś ocaliło tyłek.
  • Odpowiedz
@zakazpalenia7 mi kiedyś Alior zablokował tuż przed świętami. Żadnej informacji na infolinii, tylko że mam iść do oddziału. Okazało się że "oddział" w moim mieście to nie oddział tylko placówka partnerska i że mam dymac kilkadziesiąt kilometrów żeby mi konto odblokowali.
  • Odpowiedz
@nanotecz Nom, najlepiej mieć konto w różnych bankach, w różnych krajach i różnych walutach. Oszczędności trzymać tylko w złocie i akcjach największych przedsiębiorstw od ropy naftowej. Poza tym w skarpecie najlepiej trzymać złotówki, euro i dolary, bo nigdy nie wiadomo czy złotówka nie upadnie, albo Unia nie przestanie istnieć. Ci idioci co ufają bankom, to wręcz się nimi brzydzę.
  • Odpowiedz
@zakazpalenia7 Tylko wytłumaczyć i odblokowali. chodziło o to że ktoś w internecie spytał się czy można mu szybko wpłacić 100zl na Revoluta. Zgodziłem się i podałem konto albo numer telefonu, dostałem wpłatę więc przelałem ze swojego Revoluta.
Okazało się że to nie był właściciel konta, który zarzyczyl sobie zwrot tych 100zl. I w banku spytali się mnie czy się na to zgadzam. Napisałem oświadczenie że się nie zgadzam i podałem dane odbiorcy
  • Odpowiedz