Wpis z mikrobloga

Pytanko. Mam zasilacz Corsair CX600M z zieloną etykietą. Jeden kabel zasilania PCIe z dwoma wtykami 6+2pin. Maksymalne obciążenie 600W. Zasilany jest Core i5-12400 z turbo boostem, dwa dyski twarde 3.5" i dwa dyski SSD SATA. Jaką kartę Nvidii z serii 30 maks mógłbym tu włożyć bez popadania w problemy, choćby z chwilowymi skokami poboru mocy?

#pcmasterrace #komputery
  • 10
@Smigly: PSU calculator to jedno, a problemy związane z nowszymi kartami plus to że mam stary budżetowy zasilacz to drugie. Teraz dochodzi ci jeszcze taki problem który nie istniał wtedy kiedy wyprodukowano mój zasilacz.
supra107 - @Smigly: PSU calculator to jedno, a problemy związane z nowszymi kartami p...
@ReeceWithouterpoon: No powiedzmy że 3070/3070 Ti. Dałoby radę po prostu wrzucić taką kartę, podpiąć tym kabelkiem i nie mieć problemów nawet przy żyłowaniu na maxa przez Stable Diffusion? Czy byłyby problemy ze skokami napięcia które powodowałyby restart? Patrzę jakie mam możliwości wymiany karty graficznej bez potrzeby kupowania wszystkiego na nowo. Bo zasilacz mam taki średni i budę ze słabym przewiewem gdzie zdjęcie bocznego panelu od razu zmniejsza temperatury na 1060ce o
@supra107: w takim wypadku to albo bierzesz 3080 i robisz agresywny uV albo 3070.
3080 ma spiki do 350W ale jest z czego schodzić bo jak mu zjedziesz z rdzenia to mocno ograniczysz V i W a wydajności Ci to nie zje dużo.
3070 bierze w porywach 240W.
3070ti są gorące i lepiej żyłować 3070 poprzez uV połączone z OC.
@ReeceWithouterpoon: No a z drugiej strony to nie dość że mam tandetną budę to jeszcze i5-kę, a raczej ta 3070 i tak byłaby na tyle szybsza od 1060 że odczułbym zdecydowaną poprawę i nie musiałbym robić kolejnych zakupów. Przeskok z Haswella na Alder Lake'a sam w sobie był spory, więc przeskok z Pascala na Ampere'a też powinien mnie wystarczająco zadowolić.