Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest tu jakiś wulkanizator? Nie chodzi o usługę, tylko mam taką prysznicową rozkminę, co robią na co dzień wulkanizatorzy, poza tymi dwoma okresami w roku z sezonową wymianą opon? Przecież jest dużo tej wulkanizacji w mieście, a ludziom tak często nie psują się opony, żeby zapewnić każdemu cały dzień usług w zakładzie. Czy teoretycznie wulkanizatorzy utrzymują się wtedy tylko z tych pojedynczych zleceń?

#wulkanizacja #kiciochpyta #pytanie #rozkminyzdupy
  • 5
@Nyanami: Najczęściej prowadzą też jakieś prostsze naprawy - klocki, tarcze, olej wymieniają, kompa podepną i wymienią jakąś cewkę na podstawie tego itp. Wulkanizacja to tylko taka nazwa, nie ma opcji żeby tylko z tego wyżyć cały rok.
@Nyanami: wulkanizator u mnie w okolicy to ma caly rok klientow w sezonach ogarnia kola a tak to robi jakies drobne naprawy typu wymiana oleju, klockow itp. Co nie przejade obok to zawsze ma klienta
@Nyanami: naprawiaja uchodzace powietrze, wywazanie, komus sie skonczyly opony to zmienia, prostuja pokrzywione felgi, oprocz tego jakies proste naprawy i sie kreci, mam kolege wulkanizatora i na brak pracy nie narzeka ;)
@Nyanami:

Tak jak rolnik.
W sezonie zasuwa w opór aby zarobić na pozostały okres. Poza sezonem też ma przecież klientów.

Choć też prawda, że często kombinują i mają inny biznes a wulkanizacjae otwierają okresowo, wulkanizacja przy warsztacie, handlują oponami, felgami, jeden znajomy ma sklep narzędziowy, ogrodniczy i wulkanizację przy tym.
@Nyanami jak jest dobre miejsce i ma dobre ceny opon itp to ciągle ma robotę, mam niedaleka takiego z 3 stanowiskami i kiedyś byś nie przyjechał to zawsze zajęte. Ludzie opony zmieniają, naprawiają opony czy felgi.