Wpis z mikrobloga

Mircy,

dostałem dziwną fakturę z tauronu i nie kumam zużycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupiłem nieruchomość i 28.04 to data aktu notarialnego i jednocześnie przepisania licznika, stąd słusznie od tej pory powinny być robione naliczenia, uwzględniając prognozę którą wskazałem na etapie zawierania umowy.

Za okres od 28.04 do 30.06 wyliczyli 729,78 zł. Jakim #!$%@??
W maju co prawda były prowadzone jakieś prace remontowe w mieszkaniu, piła do cięcia gresu w 1 dzień chyba nie mogła #!$%@?ć czegoś takiego? Za sam maj powinno być śmieszne zużycie bo roboty było mało, robotnicy działali głównie sprzętami kalibru wyrzynarki / wiertarki i przez cały maj tam nikt nie mieszkał.

Mało tego - w moim tauronie mam tylko 2 faktury własnie z sumaryczną kwotą tego co w screenie - z terminem płatności do 12.06. Nie mam żadnych innych dalszych prognoz itd, to normalne przy nowej umowie?

#pytanie #remont #budowa #prad #prad #tauron #finanse #rozliczenie #mieszkanie
kbnn - Mircy,

dostałem dziwną fakturę z tauronu i nie kumam zużycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupi...

źródło: 123123

Pobierz
  • 23
via Wykop
  • 0
@giorgioborgio: ... oczywiście dzisiaj nic nie załatwię z powodu katolskiego święta (). domyślam się że wyjaśnianie będzie polegało na tym że mi będą wmawiać że jednak tyle zużyłem
@kbnn: to musi być jakiś błąd bo druga faktura ma identyczną kwotę do zapłaty mimo zupełnie innej kwoty brutto w wyliczeniach a ich suma została podwojona czyli powinieneś zapłacić połowę tej kwoty
@kbnn: nikt ci chłopie tego na wykopie nie wyjaśni od tego masz swojego sprzedawcę prądu. Tak dziś jest święto i ludzie maja wolne by odpocząć od takich klientów. Naprawdę nie lepiej rozliczać się miesięcznie czy dwumiesięcznie z realnego zużycia niż brać prognozy ?
@kbnn: zapłać takie kwoty jak pokazałeś na screenie i będzie ok, muszą mieć jakiś błąd w systemie ale jak wiadomo i najlepsi programiści robią błędy ;-)
via Android
  • 0
@sberatel dzięki, jutro będę wyjaśniał, zastanawiająca się stawka 1,40 zł za ten drugi okres co jest duża prognoza i 70 groszy za czerwiec
@kbnn: Te 62 zł to nie jest co musisz zapłacić za poprzedni okres? Więcej prądu zużyłeś niż wychodziło z ich prognozy.

A 300 to za nowy okres... U mnie jakoś tak to tłumaczyli. Do tego w ch&ja robią z umowami i opłatą handlową.
via Wykop
  • 0
@murarz13: nie ma czegoś takiego jak poprzedni okres, moja umowa obowiązuje od 28 kwietnia. Jak mogłem zużyć więcej prądu jak tam nikt nie mieszkał i roboki robili parę dni xD