Wpis z mikrobloga

432 + 1 = 433

Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Autor: J.K. Rowling
Gatunek: literatura młodzieżowa
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788380082137
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 368
Forma książki: książka
Jest to poprawna pod każdym względem kontynuacja - nic nie psuje, nie wprowadza też nic rewolucyjnego. Sama tajemnica została zrealizowana całkiem fajnie i pod tym względem "Komnata" była lepsza od "Kamienia". Właściwie nie ma co więcej pisać, równie dobrze obie te książki możnaby połączyć w jedną ze wzgledu na objętość, gdyby naturalnie pominąć fakt dzielenia ich ze wzgledu na lata szkolne. Obejrzałem też pierwszą część filmu (nigdy nie oglądałem żadnego Pottera w całości) i zauważyłem, że wycięto całkiem dużo fragmentów z książki; ciekawi mnie ile będzie brakować w takim "Zakonie".

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #harrypotter #rowling #literaturamlodziezowabookmeter
Cerber108 - 432 + 1 = 433

Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Autor: J.K. Rowling...

źródło: 532903-352x500

Pobierz
  • 3
@Cerber108: Filmy w ogóle koncentrują się moim zdaniem na innych aspektach niż książki, są bardzo uproszczone i ugładzone, żeby widz nie musiał się za bardzo zastanawiać. W książkach choćby idea samospełniającej się przepowiedni jest mocno eksploatowana a filmy ten wątek praktycznie pomijają, dlatego ja np. dość duże nadzieję rokuje w tym niby-powstającym serialu. Może tam by się udało poeksplorować coś więcej niż wątek przyjaźni i walki ze złem.