Wpis z mikrobloga

Skąd się właściwie wzięła ta powszechna wśród ludzi starszych i w średnim wieku wciąż powielana nienawiść do homoseksualistów? Z naciskiem tak naprawdę na gejów.

Myślę, że zdecydowana większość z nas urodzona w XX wieku od początku miała wpajane przez rodziców i dziadków że homo fujka. No ale skąd to się wzięło i czemu osoby homo są tak ostro piętnowane nawet przez osoby które coś konkretnego w życiu osiągnęły, wiec zdaje się są intelektualnie pułap wyżej od typowych dresów, a jednak przejawiają tą samą patologiczną niechęć. A często naprawdę jedyne co wystarczy do hejtu to same wspomnienie o orientacji, bez szerszego wglądu na człowieka. Nie rozumiem.

#lgbt #homoseksualizm #homofobia #geje #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 15
@Mergan27 wszystkie fobie i nienawiść wynikają z lęku i braku wiedzy, wiele lat były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Uprzedzenia i stereotypy, to fundament nienawiści do inności.
Łatwiej jest piętnować, niż poświęcić czas na zrozumienie.

Mi nic rodzice nie wpajali, żadnej nienawiści do gejów, nawet mój ojciec, który jest tradycjonalistą, powie o geju, że taki się po prostu urodził i tak się dzieje w naturze wśród różnych gatunków. Ma 65 lat.

Współczuję
@Mergan27:

czemu osoby homo są tak ostro piętnowane nawet przez osoby które coś konkretnego w życiu osiągnęły, wiec zdaje się są intelektualnie pułap wyżej od typowych dresów


Bo są inne, bo są w mniejszości. A mniejszości najłatwiej dowalić. Poza tym, większość ludzi 50+ lat wychowało się w Polsce, w czasach gdzie nie było parad równości i ogólnie mniejsza świadomość społeczna nt. osób LGBT+. Dużą rolę odegrał też Kościół który zakazywał i
@Mergan27: bo niegdyś religia/wiara miała większe wpływy na otoczenie, codzienność.
A według wiar, homoseksualizm to zło, grzech.
Wielu ludzi na przestrzeni wieków uznawało rzadkość = chorobę, coś nienormalnego, a więc homoseksualizm też.