Wpis z mikrobloga

Wszyscy się kłócą która partia gorsza i dziwią jak można głosować na PIS, PO, Konfę lub Lewicę. A mało kto porusza temat, że koalicja Hołowni i PSLu, pt. Trzecia Droga, ma około 10-15% sondażowe poparcie!
I jakim cudem ja się pytam? Typ co nic sobą nie reprezentuje, jest totalnie jałowy i wali ogólnikami oraz partia, która każdy wie, że jej zadaniem jest tylko dostać się do sejmu, zrobi za to laskę każdemu i powie cokolwiek, a potem 4 lata ma #!$%@?, wciąż ma takie poparcie.
Te 4 wymienione są jakie są, ale coś przynajmniej można o nich powiedzieć, a ta Trzecia Strona to nijaka do kwadratu, a ich postulaty to populizmy w stylu: "będzie dobrze, my wiemy jak to zrobić". Kim są ludzie na nich głosujący?

To jest dopiero temat do debaty, a nie czy bardziej je*nięta jest Konfederacja czy Lewica.

#polityka #wybory #polska #4konserwy #neuropa #trzeciadroga
  • 5
  • Odpowiedz
@Ardeo: Sam kiedyś byłbym skłonny zagłosować na PSL. Jedyna przeszkoda to to że wejdzie w koalicje z każdym. Na pierwszy rzut oka w porównaniu do takiego pisu czy platformy program wyglada spoko. Jest to po prostu w miarę neutralna światopoglądowo partia dlatego nie budzi emocji i mało o niej słychać. Hołotą nie rządzi się argumentami tylko właśnie ideologią. Popis świetnie to wykorzystuje a dla skrajnych jest lewica czy konfa. Holownia to
  • Odpowiedz
@Ardeo: Jakie 10-15 %, jak oni lecą na łeb i już powyżej 10 % nie przekraczają. Do końca kampanii będą się trząść o te 8 %, bo PO im podbiera non stop elektorat.
  • Odpowiedz
I jakim cudem ja się pytam? Typ co nic sobą nie reprezentuje, jest totalnie jałowy i wali ogólnikami

@Ardeo: moja hipoteza - głosują na niego katolicy którzy sami siebie uważają za umiarkowanych. Z jednej strony lewica czy nawet Tusk reprezentują złe, szatańskie lewactwo które chce zniszczyć kościół i rozdziewiczyć maryje dziewice.
Z drugiej strony chcą tolerancji religijnej, rozdziału państwa i kościoła i twarda, talibańska postawa pisu czy konfy to dla nich
  • Odpowiedz
@Ardeo: No mieli, ale przez te 3 miesiące PO miała 20-25 % poparcia, teraz im zabrali ten elektorat i to było nieuniknione, zwłaszcza przy obecnej "prekampanii" PO. Im bliżej do wyborów, tym Hołowni i Kosiniakowi-Kamyszowi będzie się co raz bardziej paliła dupa.
  • Odpowiedz