Wpis z mikrobloga

@foneswein: najchętniej nie brał bym żadnej, bo nie wierzę, że będzie działać. Ale jeśli już to tą trzecią ze zintegrowaną grzałką w grocie. Pozostałe są na groty 9000M czy jakoś tak, i IMHO do niczego się nie nadają.
@foneswein: ta pierwsza - to tragedia, to nie ma nawet regulacji temperatury - tylko regulację mocy na triaku. Lutujesz - zamarża. Nie lutujesz - pomału rozgrzewa się do nieskończoności (a gałką - regulujesz tylko jak bardzo pomału). Na aliexpresie są w akcji 1.79$ za 3szt - nikt tego nie chce (chyba że to wypalania dziur w desce)

Ta druga jest troszkę lepsza, ale szału nie ma, nadal to tylko grzałka z
jedyna z tych trzech to ta z grotami T12. Choć przy tej cenie podejrzewam, że to straszny szajs będzie.


@Jarek_P: problem jest taki że tyle to grot kosztuje, rączka 90 zasilacz kolejne 50, to już się zbizamy do ceny ksgera czy t12oss nawet na allegro
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

bo najlepsza to i najtańsza z zestawienia :D


@foneswein: wyżej @wypokowy_expert słusznie zwrócił uwagę, za 36zł to na tym ogłoszeniu masz wystawiony sam grot, spójrz, ile kosztuje zestaw: lutownica z rączką, bo z szybkiego sprawdzenia na Aliexpress wyszło mi, że około stówy.

uznałem, że niepotrzebny mi sprzęt lepszy jak on ma,


@foneswein: wszystko zależy od tego, co będziesz ta lutownica robił. Jeśli to ma być do szeroko rozumianego lutowania "kabelków",
  • 1
@Jarek_P: no właśnie on stara się elektroniki nie lutować transformatorową, bo pokazywał że grot ma pole magnetyczne i może uwalić płytki. Dzięki za porady, zastanawiam się mimo wszystko nad tą JCD ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Starą ZDZ muszę odkopać ze strychu, bo widziałem, że gdzieś leży i po 20 latach pewnie nadal będzie śmigać do okazjonalnego użytku.
bo pokazywał że grot ma pole magnetyczne i może uwalić płytki.


@foneswein: może, ale nie musi, trzeba wiedzieć co się robi. No i szczerze mówiąc, mało jest rzeczy, które w ten sposób można uwalić. Jak pisałem, do okazjonalnego lutowania, zwłaszcza rzeczy, typu wtyczki, czy "kabelki" nie ma lepszej lutownicy.