Wpis z mikrobloga

Gdybym ich nie gotowała tylko chciała upiec to zrobiłabym w piekarniku pod przykrywką lub w sreberku 20 minut, potem go otworzyła i dopiekła skórkę.

@arinkao GDZIE TU JEST NAPISANE ILE PIEC PO ODKRYCIU? @arinkao
  • Odpowiedz
  • 0
@Itslilianka: Do zarumieniania skórki.
Błędem jest podawanie dokładnych czasów ponieważ każdy ma inny piekarnik, możesz włączyć funkcję grill lub nie, także w zależności od tego na jakiej półce pieczesz, czas może się znacznie różnić, nie mówiąc o własnych preferencjach. Jeden lubi lekko przypieczone, inny dużo.
Przykładowo u mnie to się upiecze na grillu z piekarnika w 4-5 minut, ale mam mocny piekarnik, zawsze szybszy niż podają w różnych przepisach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Itslilianka: Na pewno nie, jak bez gotowania (a ja swoje wcześniej gotowałam) to trzeba zwiększyć czas na taki kawał nogi.

Wtedy czas musisz zwiększyć dwukrotnie, albo nawet potrzymać do godziny i dopiero otworzyć.
W ogóle to polecam dzień wcześniej zamarynować suchymi przyprawami, wsadzić ze sreberkiem do piekarnika i piec 2h w 150-160 stopniach. Mniam kebab z drobiu wychodzi. Bardzo soczysty.
  • Odpowiedz
  • 1
@Itslilianka: Trzy razy sprawdzisz piekarnik co 5 minut, potem rzadziej bo będziesz już wiedział. Każdy uczy sie na własnej praktyce.
Grunt to sie nie bać i nie robić wszystkiego od linijki bo skończysz jak te stare baby co nauczyły się gotować w PRLu i nie drgnęły nawet o milimetr :P
  • Odpowiedz