Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #steamdeck #asusrogally
Myślę nad uzupełnieniem sprzętu do grania o jeden z powyższych sprzętów: Steam Deck lub Asus ROG Ally. Niestety nie potrafię się zdecydować, który wybrać.
Za SD przemawia przede wszystkim cena, potem wsparcie systemowe Valve oraz czas pracy na baterii. Rogallik to przede wszystkim większa moc obliczeniowa (chociaż na razie jeszcze nie jest aż tak dobrze wykorzystana), lepszy ekran oraz poniekąd system operacyjny, bo pozwala na odpalenie większej ilości rzeczy bez kombinowania lub kłopotów.
Są jakieś argumenty, które pominąłem? Albo coś co przekona mnie lub przekonało was do danego wyboru.
  • 12
  • Odpowiedz
oraz poniekąd system operacyjny,


@Andr3v: To jest broń obosieczna, windows średnio nadaje się (przynajmniej an razie) do handheldów, z wiekszej mocy skorzystasz tak naprawde tylko po kablu

I poczekaj raczej na dalsze recenzje
Leniek - >oraz poniekąd system operacyjny, 

@Andr3v: To jest broń obosieczna, window...
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek: dlatego użyłem słowa poniekąd. I tak, Valve wspiera i pracuje cały czas nad Steam Deckiem, ale mam inne sprzęty przez nich porzucone (Link i Controller), które z odrobiną chęci miałyby dłuższe życie i lepsze działanie.
Mimo to Asus nie ma takiego wpływu na wygląd i działanie Windowsa jak Gabe na SteamOS.
  • Odpowiedz
@Andr3v: link i controller ciągle działają.

Linka zastąpiły aplikacje na TV a całe wsparcie dla controllera jest po stronie steama. Po prostu przestali go produkować.

Deck to pierwszy tak duży sukces w dziedzinie HW dla Valve, przewiduję długie wsparcie, tym bardziej że cała magia to proton którego rozwijają od lat
  • Odpowiedz
  • 0
link i controller ciągle działają.


@Leniek: Tak, ale jakby SL dostał funkcjonalność Chromecasta lub MiBoxa, bo ma zbliżony hardware to miałby drugie życie.
Największą różnicą jest cena, ale Asusa mógłbym zamówić w ME na raty przez co byłoby to mniej odczuwalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andr3v: no w sumie to chyba do Ceny sie to sprowadza, systemami i tak można żonglować, windows na SD na pewno można zainstalować, obstawiam że SteamOS na RA także
  • Odpowiedz
@Andr3v: To może ja opowiem co mnie przekonało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Lepszy ekran + 1080p (widziałem porównanie kolorów i Ally wypada o niebo lepiej)
- 120Hz co z jednej strony nie wygląda jakby dało się wykorzystać ale..
- ...VRR to jest bardzo mocny punkt przetargowy Ally
- Zdecydowanie większa moc
- Windows co dla innych może być wielkim minusem tak dla mnie jest to duży
  • Odpowiedz
  • 0
@Leniek @SpeaRRR Asusa i tak nie dorwę przed końcem czerwca, a jest szansa, że na Steamowej wyprzedaży SD będzie 10, a może nawet 15% taniej. Wtedy przewaga Decka wzrasta.
  • Odpowiedz
@Andr3v: no dlatego mówię, do póki nie masz większej ilości gotówki na zbyciu to nie warto, Steam Deck jest absolutnie wystarczający, a nawet bym powiedział lepszy jeżeli grasz w starsze/mniej wymagające gierki.
  • Odpowiedz
@Andr3v: Imo ta surowa moc Asusa robi głównie wrażenie na papierze, ale według recenzji urządzenie można rozładować w 45 minut jak się postarasz. Tych 120hz i 1080p w większości gier i tak nie wykorzystasz w pełni, a już na pewno nie jednocześnie. Wymagające gry tego nie udźwigną, a przy innych mocno pojedzie to po baterii. Ludzie na decku obniżają ustawienia, odświeżanie i rozdzielczość nie dlatego, że deck sobie z jakąś grą
  • Odpowiedz
  • 0
@ladykagami: dziękuję za wartościowy komentarz. Najgorzej, bo mimo wszystko nie rozwiał moich wątpliwości. Póki co jak napisałaś

Imo "przenośność" Asusa oznacza tyle, że możesz sobie go przenieść w inne miejsce i tam podłączyć pod ładowarkę żeby cieszyć się jego mocą i ekranem

to tak głównie planuję używać sprzętu. Oczywiście może się to zmienić z czasem, ale to pierwotny zamysł.
Mam jeszcze czas na decyzję, a może pojawią się recenzję, które mnie
  • Odpowiedz
@Andr3v: steam deck wygrywa dopóki ms nie zaimplementuje jakiegoś wstrzymania systemu, że możesz sobie konsole uśpić w dowolnym momencie. No i cena wersji 64gb też robi robotę, kupujesz 1/2tb ssd Sam wymieniasz i jazda.
A ja nawet dual boota ogarnąłem, aczkolwiek to jest wrzod na dupie
  • Odpowiedz