Wpis z mikrobloga

Po 21 włamano mi się na dwa gmaile zabezpieczone 2etap. weryfikacją, a później przejęli steam, epic games i ubisoft connect (wszędzie 2etap) na bieżąco kasując maile o zmianach, na szczęście zareagowałem szybko i dostępu do maili nie straciłem. Steam zablokowałem, a epic i ubi nie mogę się dostać do kont bo zmienili maile i musiałem otworzyć zgłoszenie na epic a na ubisoft się nie da otworzyć zgłoszenia xd
Z tego co ostatnio obserwuję to tych włamań na Gmaila jest od groma.
#bezpieczenstwo #hacking #pcmasterrace
  • 28
czekaj czekaj miales 2etap weryfikacji i ci sie #!$%@??


@Fretja: wystarczy mieć jakieś gówno na androidzie bez aktualnych zabezpieczeń i da się dostać SMS bez powiadomienia
@Atreyu: nie było smsów :) nie mam pojęcia jak to się stało, napisałem do Google o przywrócenie usuniętych maili z ostatnich godzin to przynajmniej będę miał chronologię wydarzeń, bo pokasowali wszystkie maile tylko nie zdążyli wyczyścić kosza z mailami od steam :)
@thirtyseconds: najbardziej mnie rozbawił ubisoft gdzie nie można otworzyć ticketa z problemem xd wiem, że zamykają polski oddział, ale żeby nie było supportu? Epic też w tej kwestii leży. Nie da się szybko odzyskać dostępu do konta tylko ticket i czekaj.
@thirtyseconds: o tym mówię, nie zobaczysz żadnych SMS ani w wiadomościach ani powiadomieniach, ani historii a hasło z 2step dostaną ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@thirtyseconds: Na Origin tez support leży, albo gadasz z jakimś hindusem co umie tylko "kali jeść kali pić" albo z botem. Po prostu tragedia, po 2 tygodniach walki machnąłem ręką na to konto, bo już nerwów nie miałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@To_ja_moze_pozamiatam: jakoś obeszli, do Gmail mam hasła sms jako 2etap a nic nie przyszło w czasie włamania, zauważyłem na telefonie że coś się dzieje bo przychodzą maile o podejrzanej aktywności, niestety zanim usiadłem do kompa zmieniać hasła to większość maili została trwałe skasowana, tylko na jednym koncie nie zdążyli opróżnić kosza z maili steam. Nawet ruskie #!$%@? se język zmieniły xd
thirtyseconds - @Tojamoze_pozamiatam: jakoś obeszli, do Gmail mam hasła sms jako 2eta...

źródło: Screenshot_20230606_063300

Pobierz
@thirtyseconds No ale JAKOŚ to jest główny aspekt sprawy i mojego pytania. Antywirus nie znajdzie ci syfu jeśli ktoś go wcześniej nie wykrył i nie zgłosił. Musisz coś mieć na tel. Jak inaczej to sobie wyobrażasz? Google zamiast sms wysyła chyba czasem powiadomienie- może kliknąłeś odruchowo?
@To_ja_moze_pozamiatam: mam huawei p40 pro telefon bez google, aplikacji mam 10 na krzyż tylko konieczne i wgrywane z pewnych źródeł, dla większego spokoju zrobię dzisiaj format tel ale nie sądzę że to tutaj jest jakiś syf. Nie mam pojęcia jak się dostali na te skrzynki. Czekam na odpowiedź z supportu Google może coś ciekawego powiedzą.