Wpis z mikrobloga

Panowie z pod tagu #elektryka pytanie do was. wiertnica boomer podłączona pod 500v nie chciała mi się załączyć (jakaś drobna usterka w sterowaniu, podejrzewam, że styki gdzieś nie łapią albo zabezpieczenie rewersyjne, które odpowiada za opóźnienie rozruchu silnika przy starcie), ale to nieważne pytanie brzmi, czy może coś się uszkodzić przez rozruch poprzez stycznik? klik i w sekundę się włącza, a cała reszta działa. to było awaryjne uruchomienie, a usterka będzie naprawiona, tylko pytanie co można uszkodzić poprzesz wskazany rozruch
  • 8
podłączona pod 500v


@ojrzan88: 500V powiadasz... Na kopalni pracujesz?

zabezpieczenie rewersyjne, które odpowiada za opóźnienie rozruchu silnika przy starcie)


Ze co?

Jesli uklad z zalozenia pracuje w systemie soft start a ty mu dajesz "pelna ..." od razu to nie jest za dobrze.
Raczej nic sie nie "spali". Najwyzej zabezpieczenie moze wywalac. No i pytaie czy stycznik jest gotowy na takie skoki mocy (pradu)
tak w kopalni


@ojrzan88: Czyli slusznie skojarzylem 500V:)

9 lat pracowalem i nie spotkalem sie z zadna wiertnica z softstartem. Zawsze bylo "na szlak"

Powiedz dokladnie o co chodzi - inie sciemniaj ze "bedzie naprawione" :PP To ma isc a nie byc naprawione.

Ja nawet tasme z 2 silnikami 110kW odpalalem na raczke :P
@gorzki99 już maszyna naprawiona. elita z pierwszej zmiany miała 4dni problem żeby dojść, ale im się jakoś udało. 2 dni odpalałem maszynę przez stycznik i powiedziałem operatorowi, że następnego dnia jak przyjedzie niesprawna maszyną to wysyłam go odrazu na komorę i to samo przekazałem jego dozorowi
@gorzki99 w sumie sam nie wiem gdzie leżała usterka- wymienili jakieś przekaźniki i styki. tyle wiem. wpis wrzuciłem z ciekwości, a dzisiaj zaczynam urlop, więc temat nie jest dla mnie najważniejszy :D
elita z pierwszej zmiany miała 4dni problem żeby dojść


@ojrzan88: Co?? Ze jak?? Miras wlasnie poplulem monitor ze smiechu :)

Cztery dni? 16 zmian? jprdl :DDDD

Do zwolnienia.

Domyslam sie zes nie elektryk. A mozesz opisac urzadzenie z ktorego byla ta wiertnica zasilana?
@ojrzan88: weee to sie pozmienialo :P Za moich czasow wiertnice byly zasilane z OW206, OW206E, Albo nawet z KWSOI40 :DDD

Ale to nie zmienia faktu ze nie bylo softstartu. Zawsze na szlak :P

I nie zmnienia to innego faktu... 4 dni na naprawe? Serio? To to smiech na sali. TRAGEDIA. Tak to jest jak amatorzy biora sie do zabawy :PP