Wpis z mikrobloga

Mirki, zatrzymały mnie #bagiety za przekroczenie prędkości o 20 km/h. Okazało się, że pierwszy termin przeglądu (3 lata, nowe auto leasingowane) minął 2 tygodnie temu... Policjant stwierdził, że żadnych konsekwencji z tego powodu dla mnie nie będzie ale zatrzymał elektronicznie dowód. Czy z racji tego, że w dowodzie widnieje bank jako właściciel to policja wystawi mandat na nich (a bank oczywiscie przerzuci to na mnie doliczając swoją opłate) czy po prostu mam szczęście, że trafiłem na życzliwych mundurowych? #policja #mandat #motoryzacja
  • 15
@emwuu W przypadku braku przeglądu mandat jest tylko na właściciela pojazdu. Więc zabrali DR a Ciebie poinformowali że trzeba ten przegląd zrobić bo jesteś głównym użytkownikiem pojazdu. Jednak gdybyś jeździł teraz dalej po minięciu ważności tego kwitka od nich to podczas kontroli kwit 1500+ i zakaz dalszej jazdy niezależnie od tego kto jest właścicielem fury.
@emwuu nic nie będzie, miałem to samo, też brak przeglądu tylko w starym aucie( stało z rok i grzebałem przy nim, zrobiłem i się pojechałem przejechać) dał mi kartkę że w 7 dni muszę zrobić przegląd i to wszystko
@emwuu W takim razie osobiscie mi siewydaje ze mandat dostaniesz. Na przyszlosc polecam z nimi zagdac, czasem da sie cos ugrac. Mi rok temu podarkowali +40 km/h plus brak przegladu. Sumarycznie to bylo pod 1,5k-2k ;). A odnosnie dowodu rejestracyjnego to tylko do najblizszej stacji diagnostycznej i zrobia od reki. Ja dostalem jeszcze papier ze zatrzymuja mi dowod, zebym mogl dojechac do miejsca zamieszkania, a potem zrobic przeglad. Przez iles h to