Wpis z mikrobloga

@srgs: @hellyea Całe wydarzenie to coroczne ćwiczenia Baltops. W trwających od 4 do połowy czerwca manewrach bierze udział 19 krajów NATO, jeden kraj partnerski NATO, 50 okrętów, ponad 45 samolotów i 6000 żołnierzy z m. in. Belgii, Kanady, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

W ramach ćwiczenia wykonywane są m.in. misje CSAR, czyli ratowanie personelu poszkodowanego
@zajente: szczerze to dziwi mnie darcei japy ze smiglowiec wojskowy przelecial. zwlaszcza w okolicach gdzie sa spore ilosc baz wojskowych.

jak sie zacznie to zauwazysz bo pierwsze co odparauje to bedzie lotos i pern
@srgs: Domaganie się informacji nazywasz "darciem japy"? #!$%@? ci nad głową kilka wojskowych śmigłowców i nie wiesz co się dzieje, bo nikt nic nie powiedział. Gdybyśmy tylko mieli system RCB finansowany z naszych podatków, którym można poinformować miszkańców o ćwiczeniach, które odbędą się NAD ICH GŁOWAMI ()
@srgs: to nie było „standardowe latanie”. Maszyny leciały jedna za drugą, bardzo nisko (hałas był większy niż zwykle) i trwało to w sumie z 15 minut.
Jak zaczęły latać to faktycznie było to „standardowe” i nie przykuwało większej uwagi. No ale leciała kolejna, kolejna… jak ktoś się nie orientuje w takich wiadomościach jak dzisiejsze ćwiczenia to można jednak odczuć, że „coś tu jest inaczej” i różnie na to zareagować. Uważam tak