Wpis z mikrobloga

#smuteczek #zalesie #psychologia #relacjemiedzyludzkie #breakingbad #bettercallsaul

To niesamowite żeby dopiero koło 40 się zorientować, że relacje międzyludzkie są bardziej poplątane niż mi się wydawało. W sensie albo ktoś nas lubi albo nie ze wzajemnością. O ile powyższe sytuację są jasne i klarowne, a nawet mniejszą sympatię czy obojętność idzie okiełznać, to prawdziwym dramatem jest nienawiść objawiająca się taktyką zimnej wojny.
Domyślamy się że pewne osoby nas nie lubią, oficjalnie jest wszystko w porządku, przywitają się jak będzie okazja, ale w gronie swoich znajomych obgadują od najgorszych i tylko czekają aż pękniemy rzucając oskarżeniami. Póki nie pękamy niszczą nam reputację u każdego bądź tylko wśród osób, u których ma to znaczenie.
Po obejrzeniu seriali BB i BCS nie miałem już złudzeń - tylko zabawne że w serialach chodzi o mafię operujące grubymi milionami, a w naszych realiach to tylko szare człowieczki kłócące się o reputację grillowego smakosza wódki, oj ludzie ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby to nazwać?
Wojny międzyludzkie o prawo kotleta ? ( )
  • 4
Domyślamy się że pewne osoby nas nie lubią, oficjalnie jest wszystko w porządku, przywitają się jak będzie okazja, ale w gronie swoich znajomych obgadują od najgorszych i tylko czekają aż pękniemy rzucając oskarżeniami. Póki nie pękamy niszczą nam reputację u każdego bądź tylko wśród osób, u których ma to znaczenie.


@jezus_cameltoe: Nie wiesz co się robi? Wśród znajomych mówisz "ty X, już mi powiedzieli że obgadujesz mnie, ty chamie"
Po obejrzeniu seriali BB i BCS nie miałem już złudzeń


@jezus_cameltoe: naprawdę czerpiesz informacje na temat świata z seriali?

a poza tym:

jeśli ktoś ci oznajmi, że jakiś człowiek źle mówi o tobie, nie broń się przeciw zarzutom, ale powiedz: na pewno nie wiedział o innych moich błędach i wadach, w przeciwnym razie nie mówiłby tylko o tych, tak błahych.

-Epiktet z Hierapolis