Wpis z mikrobloga

Mirki, co się bawią w #gpw - rozkminiałem kiedyś fundamentalną, ale i tak miałem głównie straty :P Najwięcej zyskiwałem na "wyczuciu", np. news o robakach w Wedlu, akcje w dół, wtedy kupowałem i po miesiącu było np. 25% zysku... ale ogólnie i tak bilans lekko ujemny. Na szczęście to tylko #gragieldowa, więc na luzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niedawno wpadła mi w oko strona fundamentalna.net i tam prowadzą swój portfel z całkiem niezłymi wynikami, mają własne ratingi, tylko wszystkie najnowsze lub bardziej szczegółowe dane ukryte, bo zarabiają na abo za dostęp. Kusi mnie z jednej strony, z drugiej szkoda hajsu :P Co o tym sądzicie? Sami robicie analizy, czy sugerujecie się czyimiś opiniami? Ja zwątpiłem w swoją skuteczność na razie, a szukam czegoś, co dałoby lepsze efekty niż lokata na 3%, ale bez #zycienakrawedzi (straty wszystkiego) :D

#inwestowanie #inwestycje #newconnect
  • 8
@szoorstki: wiem, że na Wykopie hejt i w ogóle, ale jak Ci nie szkoda paru stówek, to kup sobie bitcoiny, teraz spadły o 50%, więc kiedyś na pewno wzrosną, czysty zysk, ja jestem na plusie jakieś 30% w ciągu 3-4 miesięcy, kupując taniej i sprzedając drożej. Wierzysz czy nie, kochasz czy nienawidzisz - głupio przejść obojętnie obok tak łatwej kasy, a do tego z takim zwrotem inwestycji :P
@Luxik: Jakoś nie mam przekonania do tych wirtualnych walut, niby ten sam hazard, ale trochę niejasne dla mnie co oprócz zorganizowanych akcji skupu i sprzedaży wpływa racjonalnie na kurs - o ile na giełdzie jako tako da się to przewidzieć, BTC wygląda bardziej jak loteria :/ Prędzej zacznę kopać, skoro spadło, to chyba powinno być szybciej ;)
@szoorstki: Załóż sobie darmowy pakiet zółty w bosiu, w tedy dostaniesz skaner fundamentalny, który mocno ułatwił mi pracę. Ale pod warunkiem że, wpłacisz conajmniej 1k. Nie wiem, jak jest potem, kiedy sobie spowrotem wypłacisz 1k na konto. Podobny skaner ma alior, ale nie wiem, jakie są warunki korzystania z niego.
@piti54: A co dokładnie daje ten skaner? Fundamentalna jest o tyle fajna, że nie trzeba tyle czasu poświęcać na analizę i szukanie, a oni z tego co tam czytałem są ponad 20% rocznie do przodu - temu mnie kusi ;)
@piti54: @szoorstki potwierdzam, nie wyobrażam sobie życia bez skanera fundamentalnego Bossy. Jeszcze całkiem niedawno skaner był darmowy na stronie AnalizyOnTime - po przejęciu narzędzia przez Bossa, tylko z tego powodu założyłem u nich konto maklerskie.