Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@jankes83 trochę się w tym gubię. Jeśli jutro wstanę i będę miał/odczuwał tożsamość niepełnoletniego dziecka każdy powinien to uszanować w związku czym należą mi się zniżki?
via Android
  • 0
@jankes83 nie wiem temat jest mi zupełnie obcy. Przeczytałem o dorosłym mężczyźnie który utożsamia się jako niemowlę płci damskiej. Czyli tożsamość wiekową mogę mieć też elastyczną? Jeśli tak i jutro poczuje się 65 letnią kobietą czy należy mi się emerytura? Nie też mogę nigdzie znaleźć info o konkretnej liczbie tożsamości.
via Android
  • 0
@jankes83 nie wypowiadam się zadaje pytania. Mogę liczyć na odpowiedź? Mam też pytanie kolejne czy mogę mieć inną tożsamość płciową tylko w danym czasie. Np. w trakcie uprawiania danego sportu. Czyli czuję się mężczyzna ale wsiadając na rower już kobietą. Czy to wystarczy, by brać udział w zawodach kobiecych?
via Android
  • 0
@jankes83 google i wiki to nie do końca wiarygodne źródła. Nie ma też odpowiedzi ile jest tożsamości. Dlaczego uważasz, że moje pytania są debilne i prowokujące. Może jestem boomerem i nie nadążam trochę za współczesnym światem.
@Kuba04:

płcie są dwie

Współcześnie do określenia płci człowieka stosuje się następujące kryteria:

- płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni mają kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX (występują również kariotypy z zaburzoną konfiguracją chromosomów płci).
- płeć gonadalna – obecność gonad (u samców jądra, u samic jajniki).
- płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – obecność pierwotnych dróg gonadalnych (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane
@Eskim0s: Teraz weź swój szkolny podręcznik z biologii, i poszukaj w nim "płci chromosomalnej". Możliwe, że znajdziesz za to opisy wad genetycznych, w tym Zespołu Klinefeltera.
@patrysk: idąc Twoim tokiem, mogę wziąć super starą książkę i zobaczyć w niej że homoseksualizm czy leworęczność były kiedyś chorobami...
Twierdzisz że stare zapiski są okej, ale aktualne nie?