Wpis z mikrobloga

#bron
Ostatnio dowiedziałem się, że żeby strzelać sobie samemu na takiej otwartej strzelnicy w polu, nie wystarczy pozwolenie na broń. Trzeba jeszcze mieć uprawnienia prowadzącego strzelanie. Czy ma to też zastosowanie przy czarnoprochowcach?
  • 9
@ZaQ_1: zależy wszystko o właściciela strzelnicy.
Czasami nikt nie będzie od ciebie wymagał prowadzącego w ogóle, czasami będziesz musiał mieć, jak chcesz tylko strzelać z innymi osobami, czasami nawet jak masz prowadzącego, to i tak musisz płacić za prowadzącego ze strzelnicy tyczy się to WBP jak i CP.
Najlepiej zadzwonić na strzelnice gdzie chcesz iść i się zapytać.
@draen: @inshallah to te czarnoprochowce tak na prawdę gówno warte w kontekście "wolnościowej" alternatywy dla współczesnej broni palnej. Szkoda, że nikt nie wspomina o tej pułapce.
@ZaQ_1: wolność CP polega na kupowaniu bez pozwolenia i braku obowiązku rejestracji.
Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się wolność właściciela strzelnicy, który musi postępować zgodnie z przepisami i nie będzie ryzykował problemami prawnymi w razie jakiegoś wypadku i braku prowadzącego strzelanie na osi.
Możesz też zapłacić 30 zł za prowadzącego ze strzelnicy i bzikać bez problemów.
Ja też się nie dziwię właścicielom strzelnic, że nie chcą wpuszczać CP bez
@ZaQ_1: co kto lubi, prawda jest taka, że CP to idealna broń dla pasjonatów CP, reszta się w to bawi z "braku wyboru" i głównie dlatego ta broń jeszcze nie umarła xd
U nas i w większości UE jest to bron dostępna bez pozwolenia, w UK broń odprzodowa to jedyna dostępna, krótką broń palna, w USA to jedna z niewielu broni dostępnych dla osób skazanych, którzy chcą mieć jakąś alternatywę.
Prawda
oprócz prowadzącego musisz mieć regulamin strzelnicy zatwierdzony. Nie możesz tak sobie strzelać na polu.


@zeMadafaka: nie chodzi mi o byle jakie pole. Jest normalna, legalna klubowa strzelnica. Tylko klub mały i w tygodniu tam nikogo nie ma.