Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@dzieju41: @TheBananaStockExchange Nauczony życiem na bananie nie raz miałem po 10% zysku a potem obudziłem się z hakiem w nocniku. Pytanie dlaczego? Trochę zaniedbania, drogę mało wolnego czasu i potem przy spadkach żal sprzedać, a może jeszcze odbije, ale nie koniecznie. Lepiej zarobić 8% a nie bujać się i mieć zamrożony kapitał na kilka miesięcy. Jak zacznie robić korektę to po prostu kupisz niżej i zrobić kółko i tyle.
@Androo: W niektóre spółki się inwestuje, wycenia ich wartość i czeka na żniwa, a innymi się spekuluje. Mrożę kapitał na Orlenie z dobre pół roku, mógłbym narobić kółek od groma i zarobić więcej niż pewnie wyciągnę po ostatecznej sprzedaży, ale nie przewidzisz, kiedy będzie ten właściwy ruch w górę czy w dół. Gdybym miał 10% w górę od aktualnej ceny na PZU to wywaliłbym bez zastanowienia, ale na 10% w przypadku
@TheBananaStockExchange: Na serio byś jeszcze trzymał?


@dzieju41: Tnij straty, pozwól zyskom rosnąć. Dam Ci kilka przykładów.

Kupowałem Mirbud po 3zł. Mam sprzedawać po 3.75 gdy spółka ma 5mld zł backlogu zamówień? Bez sensu. Przetrzymałem to do 7.8zł i sprzedałem wtedy spory pakiet. Reszta czeka i ja obserwuję.

Kupowałem XTB pierwsze pakiety po 8zł. Miałem sprzedać po 10zł? 1/3 posiadanych akcji sprzedałem po 29zł. Reszta pracuje. Dzisiaj są po 40zł a
@dzieju41: Co człowiek to inna opinia, wszystko zależy od rodzaju spółki, perspektyw, jak wygląda AT, wielkości kapitału(Twojego w tej spółce) etc. No i czy grasz mid czy long term. Osobiście bym pewnie 1/3 albo 1/2 sprzedał żeby już mieć zysk i szukać kolejnej okazji :) Moim zdaniem uśrednianie to jedna z lepszych strategii inwestycyjnych :)