Wpis z mikrobloga

@Soul_of_the_Onion: któryś z tych 3: silka, bk lub portherm. Każdy ma swoje plusy, ważne byle był dobrej jakości (równy , szlifowany) i w dobrej cenie. Każdy region Polski jest zdominowany przez któryś z tych 3 materiałów, głównie chyba zależy czyje zakłady lub składy są w pobliżu
@bdg-bro: raczej to zależy od lenistwa ekipy. Większość woli na porothermie układać bo nie trzeba super dokładności trzymać. Przy BK musisz być dokładnym jak budujesz na pianie, bo mała odchyłka i się duży problem robi.
@Chris_Karczynski: też uważam silkę za top 1i jak będzie w cenie innych materiałów to ją biorę.Z minusów: jak trafi się nie równa to powodzenia w murowaniu na cienką warstwę, swoje też waży i do wiercenia oraz kucia zdecydowanie najgorsza.
Szczyty cokolwiek by nie było zamierzam robić z bk, dla takiej ilości docinki najlepszy materiał.

Przy BK musisz być dokładnym jak budujesz na pianie


@ksiak: piana nie była do porotherm dryfix?
@Soul_of_the_Onion: team ceramika here. Tanio i po środku z parametrami. Zobacz sobie filmik na youtube u gościa co prowadzi kanał holibood - akurat na początku miał spoko te filmy teoretyczne. Z betonu komorkowego sie latwo buduje dlatego murarze wola to, silka ma turbo #!$%@? parametry jesli chodzi o izolacyjnosc .
d.....k - @Soulofthe_Onion: team ceramika here. Tanio i po środku z parametrami. Zoba...
@bdg-bro: dlaczego idziesz w silke? Ja myslalem jedynie do wewnatrz jako akustyka lepsza i akumulacja ciepla w suchym. Jak Ci ktos izolacje spieprzy z silka to masakra. Dawniej z silki sie tylko obory i hale stawialo. Jeszcze kilka lat temu, bo jednowarstwowe, proste i najtansze byly
@danielnieobajtek: ściany konstrukcyjnej nie należy traktować jako kolejnej warstwy izolacji termicznej, bo wpędzimy się w kozi róg. Ma być przede wszystkim równa, prosta, aby wykończeniówka nie sprawiała problemów a przy okazji ma udźwignąć konstrukcję domu. Od izolacji termicznej jest styro, min. 20cm klejone równo po obwodzie a nie na placki, do tego dobra izolacja dachu i nawet jak ściany będą z żelbetu to wtedy ciepło nie będzie i tak nadmiernie uciekać
Jeszcze kilka lat temu, bo jednowarstwowe, proste i najtansze byly


@danielnieobajtek: Silka do dziś jest wykorzystywana w dużym budownictwie , bo jest przede wszystkim materiałem konstrukcyjnym odpornym na ściskanie.
@bdg-bro: no to akurat prawda. Nie bierz mojego powyzszego komentarza jako jakiegos zlosliwego ataku. Po prostu jak powiedzialem zaprzyjaznionemu budowlancowi ze chce budowac dom i mysle o sice tez to powiedzial ze bez sensu na zewnetrzne sciany, za to wewnatrz ok z uwagi na akumulacyjnosc i poprawe akustyki.
@danielnieobajtek: no problem, jak pisałem biorę te 3 materiały pod uwagę i uważam za dobre, tylko każdy jakiś inny atut wnosi do budynku.
Przy zachowanej odpowiedniej jakości i staranności wykonania , to wewnętrzny Wilk (miało być Żymianin ) mówi :
Bierz to co w lepszej cenie
@bdg-bro: bierz to co najtaniej wyjdzie. Osobiście uważam że silka najlepsza ale najdroższa w murowaniu oraz potem musisz bardzo dokładnie docieplić. U siebie zrobiłem z betonu komórkowego na pianę, cały dom wymurowany w 2 osoby w 9 dni. Przy 20cm ocieplenia „dodaje Ci gratis” około 10% izolacyjności i można łatwo go obrabiać. Wytrzymałość na ściskanie w budownictwie jednorodzinnym nie ma żadnego znaczenia, wszystko co ma więcej niż te 0,5MPa będzie wystarczające.
@Torgerd: wieje z kontaktów? To co , ocieplenia nie masz? XD dwoch architektow w mojej rodzinie robilo z ceramiki wlasne domy. No debile ogolnie.

Porotherm jest prawie najlepszy - wszedzie pomiedzy, wiec laczy wszystkie wady i zalety w jednym.
@danielnieobajtek: to wpisz sobie w Google porotherm wieje z gniazdek. Jakoś nie bez powodu powstało te tysiące tematów na forach budowlanych.
Czy mógłbyś mi napisać w punktach zalety porothermu, proszę.
@Torgerd: ale ja nie jestem handlarzem , poczytaj sobie w necie i samemu wybierz optymalne dla siebie rozwiazanie. Ja ide w kierunku porotherm bo ma mocne punkty ktore do mnie przemawiaja. Jest tani, znajduje sie po srodku jesli chodzi o izolacyjnosc termiczna, akustyczna, nasiakliwosc(!!!). Zobacz sobie, ze parametry sa podawane w idealnych warunkach w laboratorium. Jak pustak ci naciagnie woda, to wszystko idzie w piach. A keramzytobetonowe bloczki i ceramika malo
@danielnieobajtek: a no właśnie, ale skąd masz mieć wodę w ścianie? Jeżeli od spodu to znaczy że masz spapraną hydroizolację poziomą, jeżeli gdzieś z góry to zepsuta obróbka i nie ważne z czego masz ścianę i tak jesteś w dupie.
Czy mógłbyś mi napisać w punktach zalety porothermu, proszę.


@Torgerd: może ja tak z grubsza, chociaż nie jestem budowlańcem:
- odczuwalna pojemność cieplna
- szlifowany pozwala na szybkie murowanie systemem dryfix (chociaż widzę w tym wątku, że tytan wypuścił piankę "do murowania" także innych materiałów)
- coś tam też wnosi na plus do izolacji termicznej

Jego kruchliwość mnie nie przeraża, chyba że juz na palecie jest popękany - wtedy to już