Wpis z mikrobloga

@lexico skoro nie potrafisz czegoś wytłumaczyć ani opisać to znaczy, że to gówno prawda. Albo masz urojony uraz który niema odbicia w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@linca_pau Pal licho, ze ja nigdy bym Łodzi nie opuścił. Co do zarobków. Każdy tylko o IT. W moim korpoobszarze zarobki są na poziomie Warszawy. Tyle w temacie kosztów życia :)
  • Odpowiedz
@lexico jest taka zasada - jak nie potrafisz czegoś wytłumaczyć to znaczy że tego nie rozumiesz.

Ulotny jest promień słońca czy zapach wiosennego deszczu - tego też nie umiesz opisać?

Zapach wiosennego deszczu też jest ulotny. Pachnie mokrym betonem pomieszanym z wonią deszczowej bryzy - jest świeży i przyjemny jak ciepłe promienie słońca. Zwastuje nowy początek, świat budzący się do życia po zimowym śnie. Napawa optymizmem, orzeźwia umysł, daje nadzieję. Taki jest
  • Odpowiedz
W kwestii "urwania łba" z reguły więcej przestępstw masz w innych dużych miastach niż w Łodzi, Łódź to relatywnie spokojne miejsce.


@atari666: ale to nie byla powodz, tylko niedzialajaca kanalizacja w dolku gdzie sila grawitacji woda podczas ulewy splynela
  • Odpowiedz
Dzień dobry! Czy ludziom w Łodzi się powodzi? Zauroczona tym miastem jestem mocno i myslę nad przeprowadzką.


@linca_pau: tak szczerze to mysle ze Lodz ma potencjal.

Ostatnia dekade kapital lokowal sie raczej w Warszawie, Wroclawiu czy Poznaniu przez co w tamtych miastach zrobilo sie drogo i gestszo, trudniej sie przebic, wiecej trzeba poswieciec. Prog wejscia jest wyzszy, ze tak powiem.
Z czasem oczywiscie sie to wyrowna, wiec Lodz na potencjal na
  • Odpowiedz
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: O, o, o! Wlasnie o ten potencjał mi chodzi. To widać, Łodź pięknieje i mam takie poczuciee, że ludzie jacyś bardziej hmmmm przywiązani do miasta, taki lokalny patriotyzm bardziej widoczny.
  • Odpowiedz
@linca_pau Jest ich coraz więcej. Coś wiem o tym jako weteran lokalnego patriotyzmu :) A hejt wszechobecny? Gdzie go nie ma w Polsce?… To jest dramat. Ale to całkiem inny temat.
  • Odpowiedz
@linca_pau Wschód Śródmieścia. Czyli okolice Narutowicza, Jaracza, Wierzbowa, Uniwersytecka itp. Parków w uj z buta w 2-20 minut. I najukochańsze moje kamienice z międzywojnia. Choć w takiej niestety nie mieszkam. Służę dalszymi informacjami! :)
  • Odpowiedz