Wpis z mikrobloga

Dziś przyszło mi powiadomienie z BIK, że uruchomiono nowy kredyt na mnie, choć żadnego nie brałem.

Kiedyś zarejestrowałem się w #twisto, aby mieć cashback i wygodnie płacić w necie. Zapomniałem o nim i od 3 lat się nie logowałem.
Włamania na konto nie było, więc Twisto stwierdziło, że skoro się nie loguję to bez mojej wiedzy i zgody otworzą mi kredyt odnawialny. Polecam sprawdzić swoje konta w BIK i Twisto.

#finanse #zakupy #revolut #bank #allegro #bik ##!$%@?
deafpool - Dziś przyszło mi powiadomienie z BIK, że uruchomiono nowy kredyt na mnie, ...

źródło: twisto-kopia

Pobierz
  • 38
  • 68
@Krysto: @Krysto @vesper_ Otrzymałem na czacie taką wiadomość:

Rejestrując się w Twisto jednocześnie zawiera się umowę o kredyt odnawialny. Natomiast nawiązując do kwestii raportu w BIK to być może jest to związane z wejściem w życie nowej ustawy antylichwiarskiej - klient z każdą umową (również z produktami bezpłatnymi) zaczął być raportowany do BIK.


Rejestrowałem się ponad 3 lata temu i jestem wręcz pewny, że o kredycie w tamtym okresie nie było
Rejestrowałem się ponad 3 lata temu i jestem wręcz pewny, że o kredycie w tamtym okresie nie było mowy. Dostałbym też w tamtym okresie powiadomienie z BIK, a takiego nie było. Twisto reklamowało się darmową kartą i cashbackiem oraz działaniem podobnym do revoluta.


@deafpool: rejestrowalem sie jak twisto weszlo dopiero do polski i pamietam ze mowa o kredycie byla (taki limit odnawialny na zakupy), dali mi limit (bodajze 5k). nie bylo
@deafpool: Jeżeli od 3 lat się nie logowałeś, to w zeszłym roku była aktualizacja regulaminu. Wcześniej każdy standardowo miał darmowy pakiet, a po zmianie automatycznie (no chyba że po mailu wypowiedziałeś umowę) zmienili każdemu plan na 9,99 zł miesięcznie. Kontaktowałem się w tej sprawie z UOKiKiem, ale nie widzieli w tym nic złego. Ja się dowiedziałem jak mi przysłali smsa że mam niespłacony rachunek. Ogólnie polecam unikać oszustów i naciągaczy. A
Rejestrowałem się ponad 3 lata temu i jestem wręcz pewny, że o kredycie w tamtym okresie nie było mowy. Dostałbym też w tamtym okresie powiadomienie z BIK, a takiego nie było.


@deafpool: Ktoś tu pisał, że mowa o kredycie była od początku. Nie musiałeś niczego w biku dostać. Ja od jakiegoś czasu korzystam z Allegro Pay i nic się w biku nie działo. Dopiero niedawno coś wyskoczyło i też sprawdzałem o