Wpis z mikrobloga

Przy okazji dzisiejszego lajta kilka osób zaczęło porównywać Sławka do Dryblasa, kto jest większym a kto mniejszym psychopatą.

Wszystko opiera się na motywach jakie kierują ludźmi. Ani dryblas ani informatyk nie zarabiają na kanale strusia (najwyżej jakieś marne grosze) i nie mają kompletnie nic do stracenia. Dryblas bawi się w myśl zasady "sztuka dla sztuki" + jego samego to po prostu kręci. Hulaj dusza piekła nie ma. Jeśli kanał spadnie z rowerka, to realnie straci na tym TYLKO ćpun. Nikt więcej. A jak wiadomo ćpun o swój interes zadbać nie potrafi, więc jest zależny od widzimisię osób, które kręcą się wokół niego.

Natomiast celem nadrzędnym Sławka jest zarobek, monetyzacja treści, możliwie jak największa. Tam w grę wchodzą grube tysiące, więc nie ma opcji na patologię rozumianą w najprostszym sensie, bo zbyt wiele osób ma zbyt wiele do stracenia.

#kononowicz #suchodolski #szkolna17
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alzena: Informatyk akurat zarabia na tym i widać jak robi wszystko byleby ban nie poszedł, bo gdyby serio w dupie miał ten kanał to już dawno by poszedł ban za kutasa na ostatnim lajcie, a dryblas po prostu wchodzi z buciorami w ten pato świat i jak widać świetnie się w tym czuje.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Teutonic_Reich A ile on może na tym zarabiać? 200 zł? 500? No to nawet jeśli, to zobacz że za tak marne pieniądze już jest w stanie wyciszać dymy, wyciemniać obraz. A gdyby w grę wchodziło kilkanaście tysięcy miesięcznie tak jak w przypadku mlecznego? xD
  • Odpowiedz
@Alzena: J--------e, piszesz że nie zarabia, a ja ci pokazuje że zarabia. Nie są to kwoty jak z mlecznego, ale to nie są małe kwoty na pewno. No ale on to robi dla "sztuki" XD
  • Odpowiedz
dryblas wchodzi


@Alzena: Dryblas wchodzi bo jest takim samym p-----m zafascynowanym trzymaniem się blisko meneli z jutuby jak srawek. Dlatego już z tego jednego powodu można ich porównać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Teutonic_Reich ale mówimy o motywach postępowania. Gdyby Haraś zmonetyzował sobie szczura pod siebie, to oczywiście że kontent by się zmienił na friendly. Dlatego wnioskiem który powinien się nasunąć nie jest porównywanie czy jeden jest większym psycholem od drugiego, tylko jakie nadrzędne motywy nimi kierują, o to się wszystko rozbija.
  • Odpowiedz
@Alzena: No nie wiem, czy nie ma nic do stracenia. Szybko się rozejdzie pewnie, że ten z zespołu muza to raczej taki patus i na festyny na chore dziecko (3 czerwca jest na przyklad jakis), na wesela i chu wie gdzie nie zaproszą ich i jego partner moze sie w----i. Lokalne media p---------a i okolic obsmaruja go i nie wiem czy to dobrze. C--j tam wie wlasciwie i wszystko mi
  • Odpowiedz
@Alzena: Już nie wiem o czym mówimy, ale prosto i bez przeciągania:

Dryblas i srawek mają chorą obsesję na temat meneli, lubią przebywać w ich towarzystwie, traktują jak "sławnych ludzi", dlatego można ich porównać. Po drugie, obaj mają tendencje do "kukiełkowania" meneli, czyli zarządzają ich życiem i bawią się nimi, dryblas bawi się teraz majorem i tym leszkiem, majora trzyma w domu u siebie jak strusia na wybiegu. Srawek zaś
  • Odpowiedz
@Alzena: ale to jeśli harasiatko nie zarabia na szczurze to już nie można mówić, że jest psychopatą i porównywać do srawka? Nie bardzo rozumiem, motywy motywami, obaj są nietypowi i skrzywieni na punkcie meneli, zarobek tu nie ma nic do rzeczy tak naprawdę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Bigticket @Teutonic_Reich na tagu pojawiło się dziś kilka wpisów w których autorzy sugerowali, jakoby dryblas był GORSZYM psychopatą od Sławka.
Nie jest ani gorszym ani lepszym ⁠(⁠ ⁠⁠_⁠⁠ ⁠)⁠ tego dotyczy mój post.

Sławek, ceniąc sobie obecnie wyżej zarobek niż tworzenie ciekawego kontentu, wybrał drogę family friendly - kasa się zgadza, kanał jest bezpieczny a widownia i tak regularnie ogląda bo to po prostu "ten Kononowicz". Dopóki nie zaczął na tym zarabiać i liczyło się TYLKO show, to też odwalał różne akcje i był bohaterem na tagu.

A dryblas nie ma żadnych hamulców, nie musi liczyć się z niczym, bo nie ma nic do stracenia, więc nakręca, prowokuje i podjudza różne sytuacje - ale to nie znaczy, że jest gorszym psycholem niż Sławek - różnią ich po prostu
  • Odpowiedz